דנון: אתפטר מהממשלה אם ישוחררו אסירים

לדברי סגן שר הביטחון, "הפלסטינים מסובבים אותנו על האצבע הקטנה ומתגאים בכך. אפסיק לתת לזה יד". גורמים בליכוד: זה מהלך טקטי לקראת ועידת הליכוד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סגן שר הביטחון, דני דנון, הודיע היום (רביעי) על כוונתו להתפטר מתפקידו בממשלה אם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יאפשר את שחרור האסירים הביטחוניים הפלסטינים בפעימה הקרובה הצפויה ב-28 במארס. דנון שיגר מכתב לנתניהו בו הודיע על האולטימטום.

"בשבועות האחרונים הוסרה המסכה מפניו של אבו-מאזן וברור כי לא יצא כלום מהמשא ומתן. אני לא אשב בממשלה שמשחררת מחבלים תמורת הפנטזיות של ציפי לבני. יש גבול כמה אפשר לצאת פרייארים למען החיוכים של לבני ועריקאת", כתב דנון לנתניהו. לדבריו, "חרף התנגדותי בעבר, שחררנו מחבלים בתמורה לישיבה סביב שולחן המשא ומתן בתקווה כי אלה יובילו לוויתורים של הפלסטינים. הפלסטינים מסובבים אותנו על האצבע הקטנה ומתגאים בכך. הם מנצלים את רצוננו האמיתי לשלום, תוך איומי חרמות, כדי לשחרר מחבלים מבתי הכלא. אני אפסיק לתת לזה יד".

גורמים בליכוד העריכו שהמהלך של דנון הוא טקטי ונועד לחזק את מעמדו לקראת העימות הצפוי בינו לבין נתניהו שלושה ימים מאוחר יותר בוועידת הליכוד. ״ספק אם נתניהו מתרשם מהאיום הזה. הוא לא סופר את דנון ונתן לו את הג׳וב בעיקר כדי להשתיק אותו ולמנוע ממנו להתסיס את מרכז הליכוד. אבל דנון ממילא פועל נגד נתניהו בעקביות. להערכתי, המהלך נועד לסנדל את נתניהו לקראת ההצבעה בוועידת הליכוד ולהקל על דנון לגייס תמיכה להעביר שני מהלכים משמעותיים: דיון מדיני על מסמך קרי והחלטה על פיצול מהליכוד״.

המכתב שפרסם דנון בדף הפייסבוק שלו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ