הוועדה למאבק בגזענות לא הוקמה כפי שדרשה יש עתיד בהסכם הקואליציוני

מפלגתו של לפיד נלחמה אמנם על חוקי הגיוס והמשילות, אך נראה שזנחה סעיף זה בהסכם. פירון מגלגל אחריות ללפיד, שמעביר אותה לנתניהו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מפלגת דבקה בשבועות האחרונים בניסיונותיה לממש סעיפים בהסכם הקואליציוני, וכך הפכו חוקי הגיוס ו לדגלים שגרמו אי-נחת לראש הממשלה בנימין נתניהו. אלא שמתברר שיש גם סעיפים שבמפלגה העדיפו כנראה לזנוח. יש עתיד דרשה בהסכם הקואליציוני להקים בתוך 30 ימים ועדה ל, שאמורה היתה להציג תוכנית עבודה מגובשת בתוך חודש וחצי מיום הקמתה. הממשלה גם נדרשה להקצות תקציב הולם ליישום התוכנית.

ח"כ חיליק בר (העבודה) ניסה לברר מה עלה בגורל הוועדה ופנה כבר לפני כשלושה חודשים לשר החינוך . פירון התעכב בהעברת השאילתה, ורק השבוע השיב כי "הנושא נמצא בתחום האחריות של יו"ר מפלגת 'יש עתיד'”. פירון גלגל את הכדור אל שר האוצר, יאיר לפיד, אלא שמלשכתו של לפיד נמסר אתמול ל"הארץ" ש"ראש הממשלה אמור להקים את הוועדה". הליכוד הפנה את בקשת "הארץ" למידע בנושא ללשכת נתניהו, אולם היא טרם הגיבה בעניין.

ח"כ חיליק ברצילום: תומר אפלבאום

ח"כ בר סיפר אתמול שכל ניסיונותיו להבין מה יעלה בגורל הוועדה העלו חרס. "עברה יותר משנה מאז שנחתמו ההסכמים הקואליציונים, מה שמוכיח את כישלונה של הממשלה גם בתחום הזה", אמר בר, "משחק העברת האחריות מראה שוב ושוב שהקואליציה הזו מתנהלת באי-יציבות ובחוסר תיאום. זהו אות קלון לקואליציה, בייחוד ביום הבינלאומי למאבק בגזענות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ