יובל דיסקין: הליכוד "נבוב", הבית היהודי "לאומני"

בטור פוליטי שכתב ראש השב"כ לשעבר ל"ידיעות אחרונות" הוא טוען שישראל ביתנו היא תנועה שמנהיג "איש סודם של אוליגרכים מפוקפקים"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

"המרכז השפוי מפקיר את המדינה למפלגה נבובה של ימין רדוד (ליכוד) הנשלטת על ידי חבורת מתלהמים קיצונים", כך מאשים היום (שישי) ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בטור בעל גוון פוליטי מובהק שפרסם ב"ידיעות אחרונות".

בטורו יוצא דיסקין נגד הממשלה וחברותיה: יש עתיד "חרתה על דגלה את 'השוויון בנטל' ורוקנה אותו מתוכנו"; הבית היהודי היא מפלגה "דתית־לאומנית שבעיניה אחדות האדמה חשובה מאחדות העם"; וישראל ביתנו היא תנועה שה"אידיאולוגיה שלה נקבעת בהתאם לצרכיו של אדם אחד, איש סודם של אוליגרכים מפוקפקים, שחמק בעור שיניו מידו הקצרה של החוק ומאז הפך (כביכול), לרודף השלום המתון שבין אנשי הימין בממשלה הנוכחית". לדבריו, זהו "מחזה הזוי, העולה בציניות שלו על כל תרחישי 'ארץ נהדרת'".

דיסקין מציג מעין מצע משלו, שהוא מכנה "חזון חברתי-מדיני-כלכלי-ביטחוני" בן 11 סעיפים, על פי "מה שאני שומע מאנשים רבים במרכז הפוליטי ואף מהשמאל והימין הלא קיצונים". בין סעיפיו - דרישה למדינה "דמוקרטית, יהודית ושפויה שלא תנווט על ידי אידיאולוגיות קשיחות מימין או משמאל"; "מדינה שתחזוקתה לא תחייב כיבוש מתמשך של עם אחר"; "מדינה שאינה מאפשרת לפשע המאורגן להשתולל ברחובות" וכן דרישות להפרדת הדת מהמדינה, מלחמה בגזענות, דאגה לחלשים והשקעה בחינוך ובביטחון. בסעיף האחרון אומר דיסקין כי על המדינה להיות "מקובלת ומוערכת במשפחת העמים בשל היותה מוסרית, ערכית, נאורה ומפותחת".

יובל דיסקין, לפני כשבועייםצילום: ניר קידר

דיסקין אף מתייחס לפרשת הרב פינטו ואומר כי זו מאפיינת את תרבות "האופורטוניזם בשירות העכשוויזם" שלדבריו פשתה בחברה, תרבות ה"כאן ועכשיו" בתוספת ניצול הזדמנויות. הוא אומר כי לא מעט נבחרי ציבור "נוהרים לשמוע בעצתם העלובה של יידעונים המתהדרים בדרך כלל בתואר 'רב' ומוכרים את נכלוליהם על ידי בניית דימוי של 'בעלי ראייה'". בדבריו הוא אף מתאר שר בכיר בממשלה הקודמת שנהג לפנות אליו עוד כשהיה ראש השב"כ "עם דיווחים של רב מסתורי שהוא לא רצה לנקוב בשמו" שיכול לחזות במעוד מועד פיגועים ובאחד המקרים אף דרש ממנו לפעול מיד על בסיס זה "שמא פיגוע גדול לא יימנע, ואז האחריות תיפול עלי".

הטור המלא של יובל דיסקין בפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ