ועידת הליכוד תידחה בעקבות חשד לצירוף עשרות חברים שלא כדין

לאחר שהתלונה על צירוף החברים העלתה חשש לזיוף, רישום כוזב וקבלת דבר במרמה, הוחלט לדחות את קיום הוועידה עד לבירור החשדות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בית הדין של הליכוד הורה היום על דחיית כינוס ועידת הליכוד, שתוכננה ליום שני הקרוב, בעקבות תלונה על חשש לזיוף ושיבוץ לא תקין של עשרות חברי מרכז ברשימת חברי הוועידה. הוועידה תתקיים רק לאחר תום הבדיקה בעניין, לאחר חג הפסח. בליכוד העריכו שכינוס הוועידה יידחה עד לסוף חודש מאי הקרוב.הוועידה אמורה היתה להחליט, בין היתר, האם לדון בפיצול מישראל ביתנו ובניסיונות לחשק את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מצעדים שנויים במחלוקת לקידום התהליך המדיני. התלונה לבית הדין הוגשה במקביל לבדיקה שערך בנושא מבקר הליכוד, עו"ד שי גלילי.

גלילי קבע כי קיים חשד לעבירות פליליות בגיבוש רשימת חברי ועידת הליכוד, שאמורה להתכנס בשבוע הבא. הוא מצא שלרשימת חברי הוועידה התווספו בחודשים האחרונים למעלה מ-80 חברים, אף שלא התקיים כל הליך לשינוי הרכב חברי הפורום בתקופה זאת. גלילי קבע בדו"ח שפרסם שהוספת החברים לרשימה היא מעשה העולה עד כדי עבירת רישום כוזב במסמכי תאגיד וניסיון לקבלת דבר במרמה.

ועידת מרכז הליכוד, אפריל 2013צילום: תומר אפלבאום

כך, גלילי בחן את הכנסתו של המשנה לראש עיריית קרית שמונה, אלי זפרני, לרשימת חברי הוועידה. לדברי גלילי, זפרני לא עמד – לכאורה – בקריטריונים הנדרשים למינויו לחבר ועידה ולכן לא אמור היה להכלל ברשימה.

יו"ר ועידת הליכוד, סגן השר דני דנון, אשר לא יזם את הבדיקה והופתע מפניית המבקר אליו, העריך שצירופם של עשרות חברי הוועידה החדשים נועד להטות את תוצאות ההצבעה הצפויה בכינוס הוועידה הקרוב. הוא הבהיר לגלילי ששמות חברי הועידה החדשים הוכנסו לרשימה ללא ידיעתו או הסכמתו.

בעקבות הדברים, גלילי הודיע שבכוונתו לפנות למשטרה ולפרקליטות כדי שיפתחו בחקירת הפרשה. " אין אלא לראות בחומרה התנהלות זו, באשר לא רק המדובר על חשד לעבירות פליליות קשות, אלא שעצם הוספה או שינוי כלשהו בפנקס המצביעים אסור שייעשה במחשכים, ללא סמכות וללא ידיעת יו"ר הועידה עצמו".

מהליכוד נמסר בתגובה: "בית הדין של הליכוד החליט לדחות את הוועידה עד לסוף מאי על מנת לאפשר, כמתחייב על פי חוקת הליכוד, הליכים נדרשים לצורך הכנת ספר החברים של מרכז הליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ