אחרי עשור: הסדר טיעון לראש העיר טבריה - יואשם רק בעבירה אחת

זוהר עובד הוציא מכיסו שני מיליון ש' ומימן 4 רשימות בבחירות לעירייה ב-2003. הוסכם שיימחקו ההאשמות נגדו בגין רישום כוזב במסמכי תאגיד

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

המדינה הגיעה להסדר טיעון עם ראש העיר טבריה לשעבר, זוהר עובד, שהואשם שמימן מכיסו ארבע רשימות, בהן זו שלו, בבחירות לראשות העיר ב-2003. עובד הואשם בתחילה בעבירה על הגבלת ההכנסות בחוק מימון בחירות ורישום כוזב במסמכי תאגיד, אך לפי הסדר הטיעון תשאר רק העבירה על הגבלת ההכנסות. טרם נקבע מה יהיה עונשו, והסדר הטיעון עדיין לא אושר. 

העבירות המיוחסות לעובד בוצעו במהלך הבחירות המקומיות לראשות עיריית טבריה בשנת 2003, בהן ניצח. כתב האישום הוגש בשנת 2010 ובו נטען כי עובד הוציא מכיסו שלא כדין שני מיליון שקל, סכומים העולים על המגבלות הקבועות בחוק. כך מימן את מסע הבחירות של רשימתו וכן את מסעי הבחירות של שלוש רשימות נוספות. "באמצעות הכספים הרבים שהעביר הנאשם לסיעתו, ובהמשך גם לסיעות האחרות", נכתב בכתב האישום, "פגע הנאשם בערך השוויון בבחירות, העומד בבסיס חוקי הבחירות".

עובד הוציא כמיליון שקל על הוצאות מסע הבחירות של הרשימה שלו, "מהפך", בעוד חוק הרשויות המקומיות אסר על קבלת תרומה שלא מתאגיד העולה על 5,000 שקלים. "במסגרת הרישומים הפיננסיים של הרשימה בראשה עמד ועל מנת להסתיר את קבלת הפרטים בדבר אותה תרומה, דיווח למבקר המדינה, במרמה ותוך יצירת מצג שווא כוזב, כי מדובר כביכול בהלוואה ושיש בכוונתם לפעול להחזרתה".

זוהר עובד בבית המשפטצילום: חגי פריד

התמיכה עבור רשימה בשם "ק.ש.ת.", כללה הקמה, שכירה ותפעול של מטה בחירות בעיר, השכרת כלי רכב, הוצאות דלק, שילוט ופרסום, שירותי הנהלת חשבונות וראיית חשבון, לרבות הגשת דו"חות למבקר המדינה, תשלום לפעילים במטה, הדפסת פתקי הצבעה, מזון ושירותי טלפון. לרשימת "י.ח.ד" מימן עובד השכרת כלי רכב, הוצאות דלק, שרותי טלפון במטה הבחירות, פרסומים בעיתונות, שלטי חוצות, מזון ופתקי הצבעה. לרשימת "איחוד" מימן עובד שני כלי רכב שכורים ששימשו לפעילות הרשימה והדפסת פתקי הצבעה.

על פי הטענות שהעלו אנשי הליכוד, מימון שלוש הרשימות על ידי עובד נועד למשוך קולות מצביעים ממועמד הליכוד לראשות העיר, יוסי בן דוד.

בתיק אחר, הוגש לפני כשנתיים נגד עובד כתב אישום באשמת קשירת קשר לביצוע פשע וחדירה לחומרי מחשב כדי לעבור עבירה אחרת ופגיעה בפרטיות. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון גם נגד אבנר שרון, מנכ"ל חברה שעוסקת בשחזור מידע ופיתוח תוכנה, הנאשמים קשרו קשר לחדור שלא כדין למחשבו של מבקר העירייה, בני אליהו, על מנת לבלוש אחר קבצי המחשב שלו. עוד נטען כי בהוראתו של ראש העיר הודפסו לשימושו כל המסמכים אשר היו בתיקיות השייכות למבקר. עובד השתמש בחלק מהמסמכים האלה להגשת תביעה משמעתית כנגד המבקר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ