סקר: מפלגה בראשות כחלון תקבל עשרה מנדטים

סקר ערוץ 10, שנערך בעקבות הודעת השר לשעבר כי יחזור לפוליטיקה, מגלה כי מפלגתו תזכה במנדטים על חשבון יש עתיד, שמאבדת שבעה מנדטים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מפלגה בראשות שר התקשורת והרווחה לשעבר משה כחלון היתה זוכה בעשרה מנדטים, אם הבחירות היום נערכות כיום. כך מגלה הסקר שערכה חברת "פרויקט המדגם" ופורסם הערב (שלישי) בחדשות 10.

לפי תוצאות הסקר, שנערך על רקע הכרזתו של כחלון כי יחזור לפוליטיקה, במידה והליכוד וישראל ביתנו היו מתמודדות בנפרד, מפלגה בראשות כחלון היתה זוכה ל-11 מנדטים. כמו כן, 32% מהנשאלים ענו כי השר לשעבר ראוי להתמודד על ראשות הממשלה, בעוד 35% השיבו כי אינו ראוי, והיתר אמרו כי אינם יודעים.

לפי הסקר, יש עתיד צונחת מ-19 המנדטים שקיבלה בבחירות ל-12 מנדטים. מאידך, מפלגת השלטון הליכוד-ביתנו מתחזקת. בבחירות זכתה המפלגה ל-31 מנדטים, ובסקר קיבלה 33 מנדטים. מפלגת הבית היהודי, שזכתה בבחירות ב-12 מנדטים, היתה מקבלת על פי הסקר 13 מנדטים, ומפלגת העבודה היתה מאבדת מנדט, ומקבלת 14 מנדטים. כמו כן, לפי תוצאות הסקר, התנועה היתה זוכה ב-4 מנדטים, מרץ ב-8, ש"ס ב-7 ויהדות התורה ב-7.  

כחלון בטקס חילופי שר התקשורת במשרד התקשורת בירושלים, מארס 2013צילום: מיכל פתאל

בריאיון שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" אמר כחלון כי הוא החליט לחזור לפוליטיקה, "רק שעדיין אינני יודע באיזו מסגרת". כשנשאל אם ישוב למפלגתו הוותיקה, ענה כחלון: "הליכוד של היום, יש לי קושי גדול לחזור אליו. הליכוד שלי היה זה של מנחם בגין, שייצג גם דרך חברתית... שידע גם לעשות שלום כשצריך. אבל הליכוד הזה כבר לא קיים".

כחלון הוסיף כי "זה תהליך שהתחזק מ-2011 והנושא החברתי הלך והתנדף. קרה גם משהו במרקם האנושי, שכל מיני גופים השתלטו על הליכוד כי הבינו שזו מפלגת שלטון וצריך להשפיע בתוכה. אני מדבר על הימין הקיצוני שהשתלט על הליכוד".

דבריו של כחלון נגד הליכוד גררו תגובות חריפות של בכירים במפלגה. בכירי הליכוד העדיפו שלא להיכנס לעימות עם שר התקשורת והרווחה שנחשב לפופולארי בכהונתו, אבל מאחורי הקלעים - לחוצים מהשלכות חזרתו הצפויה לפוליטיקה - הם תקפו אותו בחריפות. "כחלון מותח ביקורת על המדיניות החברתית של נתניהו בחמש השנים האחרונות? הוא שוכח שבתקופה הזאת הוא כיהן בתפקיד השר החברתי הבכיר, שר הרווחה. כחלון עצמו אשם בלא מעט מהביקורת שבחר להטיח בליכוד", אמר היום בכיר במפלגה.

לדבריו, המניעים של כחלון אינם תמימים, וברצונו לפגוע בליכוד כדי לגייס לעצמו קהל בוחרים על חשבון המפלגה. הוא הזכיר בנוסף כי בעבר כחלון דווקא הביע הערכה רבה כלפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ופעילות ממשלתו במישור החברתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ