המרן החדש של ש"ס על סגן שר הדתות: "הוא משוגע"

הרב שלום כהן הוכתר אמש בטקס בבני ברק כמנהיגה הרוחני החדש של תנועת ש"ס ותקף את ח"כ בן דהן. הבית היהודי: ש"ס מקדמת את מי שמקלל

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב שלום כהן, מנהיגה הרוחני החדש של תנועת ש"ס, הקדיש את רוב דבריו בנאום ההכתרה שלו לכך שאין הוא ראוי להיכנס לנעליו של הרב עובדיה יוסף. דיוקנו של מייסד ש"ס ומנהיגה הרוחני, שנפטר לפני כחצי שנה, הוצג מעל הבמה והוזכר כמעט בכל הנאומים. עם זאת, בתנועה הספרדית השלימו אמש (חמישי), במעמד קבלת פנים חגיגית בבני ברק, את הכתרתו של כהן כ"מרן" הבא - מנהיגה הרוחני, ראש מועצת חכמי התורה.

כהן, ראש ישיבת פורת יוסף בירושלים, בן 83, נחשב זה שנים כמקורבו של אריה דרעי, והוא שלחץ על הרב עובדיה לקבל אותו חזרה כיו"ר ש"ס בשנים האחרונות. הרב כהן הוא הפנים החרדיות של ש"ס, והוא מוכר ומקובל בעיקר בקרב הציבור התורני של ש"ס ומקושר לרבנים החרדים הספרדים והאשכנזים. הרב כהן לא ילבש את גלימת הראשון לציון, פריט לבוש בעל ערך רב בחוגי ש"ס, והגיע לטקס בכובע וחליפה כיאה לראש ישיבה.

הרב שמעון בעדני, מבכירי מועצת חכמי מועצת התורה, אמר לכהן בפתח נאומו כי "נשיא אלוקים אתה בתוכנו", אמירה שנועדה בין היתר לשכנע כי הכתרתו של כהן היא קונצנזוס בקרב צמרת ש"ס.

הרב שלום כהןצילום: קובי הר צבי / אתר בחדרי חרדים

תהליך הכתרתו של כהן היה מדורג, וכלל את התחלת השימוש בתואר "מרן ראש הישיבה" בביטאון המפלגה "יום ליום", ברכה של המנהיג הליטאי הרב אהרן לייב שטיינמן ועוד. הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, לא הופיע לאירוע בבני ברק, אבל היום ביקר באופן אישי בביתו של הרב כהן.

בטקס שנערך אתמול בבני ברק, נשא הרב כהן נאום תורני בעיקרו שבו נמנע ממתקפות חזיתיות על הציבור הדתי לאומי ואחרים, אבל בשולי נאומו הוא פלט "המשוגע הזה" על הרב אלי בן דהן, סגן השר לשירותי דת שבעבר כבר היה מטרה ללשונו המשתלחת. במטה החילוני בבית היהודי תקפו בחריפות את כהן, ומסרו כי "הוא כבר הוכיח בעבר כי "קללתו אומנותו" ו"בש"ס ככל שאתה מקלל יותר, אתה מתקדם יותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ