ועידת הליכוד: ההכרעה אם להתנתק מליברמן - עד סוף השנה

העימות המתמשך בין נתניהו ליו"ר מרכז הליכוד דנון הסתיים בפשרה. דנון: הליכוד הוא זה שניצח בעקבות הסיכומים אליהם הגענו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

העימות המתמשך בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ליו"ר מרכז הליכוד, דני דנון, הסתיים אתמול בפשרה: ועידת הליכוד אישרה נוסחה, שתאפשר לחבריה לדון בהסדר המדיני ובפיצול הרשימה המשותפת עם ישראל ביתנו לקראת הבחירות הבאות.

על פי ההסדר, חברי הוועידה יתכנסו לדיונים חמש פעמים עד לסוף השנה, כאשר סוגיית האיחוד עם ישראל ביתנו תידון לקראת סוף השנה. "כששואלים אותי מי ניצח, האם אני או ראש הממשלה, אני משיב שהליכוד הוא זה שניצח בעקבות הסיכומים אליהם הגענו", אמר דנון אתמול.

נתניהו ודנון התקוטטו בחודשים האחרונים סביב רצונו של דנון להביא להצבעה שתי החלטות נגד נתניהו - האחת נועדה למנוע את שחרור האסירים הביטחוניים הפלסטינים במסגרת הפעימה הרביעית, והשנייה עסקה בדרישתו לפצל את הרשימה המשותפת עם ישראל ביתנו לקראת הבחירות הבאות.

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמןצילום: אמיל סלמן

חבר בליכוד אמר אתמול ש"העובדה שהעימות בין דנון לנתניהו נמשך כל כך הרבה זמן, גרמה לשני הנושאים להפוך לא רלוונטים - אין כיום תהליך מדיני, ואין כוונה לשחרר רוצחים או אסירים בעלי אזרחות ישראלית". לדבריו, "את שאלת הפיצול מישראל ביתנו נתניהו דחה למועד מאוחר יותר, ומאוד יכול להיות שהוא מתכנן לסכל את הדיון".

נתניהו התייצב אתמול בגני התערוכה, בפני אולם כמעט ריק, בו תקף את יוזמת הפיוס שבין מחמוד עבאס לחמאס. "מי שרוצה שלום לא מתאחד עם חמאס". בנוסף, ניסה נתניהו להלהיב את חברי הוועידה סביב כוונתו לקדם את חוק יסוד מדינת הלאום. “הגיע הזמן לעגן בחוק יסוד את היותה של ישראל מדינת הלאום של העם היהודי כך שלא תהיה לאיש עילה לטעון נגד ההמנון, נגד חוק השבות או נגד קרקעות הלאום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ