השר סילבן שלום נפגש עם נתניהו כדי לזכות בתמיכתו לנשיאות

שלום שוקל להכריז על מועמדותו לתפקיד בתנאי שיצליח לגייס תמיכה של ראשי מפלגות בקואליציה. מקורבים לרה"מ אמרו כי בין השניים "זורם דם רע"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר סילבן שלום נפגש שלשום (חמישי) עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בניסיון לזכות בתמיכתו בהתמודדות על נשיאות המדינה. שלום שוקל להכריז על מועמדותו בתנאי שיצליח לגייס תמיכה של ראשי מפלגות מן הקואליציה ובראשם את תמיכת נתניהו. השניים עשויים להיפגש פעם נוספת בשבוע הבא ולאחר מכן יודיע שלום על כוונותיו.

גורמים המקורבים לנתניהו אמרו בשבועות האחרונים כי ראש הממשלה לא היה רוצה לראות את שלום בבית הנשיא וכי בין השניים "זורם דם רע". בלשכת ראש הממשלה חוששים ששלום ינצל את כהונתו בבית הנשיא כדי להאפיל על נתניהו, ולנהל קמפיין לבחירתו לראשות הממשלה לאחר תום הקדנציה שלו. ואולם, לאחר שכשלה תוכניתו של נתניהו לדחיית הבחירות לנשיאות ועל רקע יחסיו העכורים עם המועמד רובי ריבלין, הוא בוחן אפשרויות שונות ועשוי לתמוך בשלום.

כבר בתחילת החודש, עם סגירת הבדיקה בעניינו, סירב שר האנרגיה והמים להתייחס לשאלה האם יתמודד בבחירות הקרובות לנשיאות. גם מקורביו אמרו שאינם מתכוונים להעריך אם יציג את מועמדותו באופן רשמי. לצד זאת, כמה חברי כנסת אמרו אז שמוטב ששלום לא יציג את מועמדותו. "הבדיקה בעניינו של סילבן נסגרה בגלל שנשים סרבו להתלונן נגדו, לא בגלל שנמצא שהוא חף מכל עבירה", אמר אחד הח"כים. לדבריו, “נשיא מדינה חייב להיות נקי מרבב, בעיקר אחרי כהונתו המביכה של משה קצב. נדמה לי שבעידן הזה שבין הרשעת קצב להרשעת אולמרט, חברי הכנסת יקפידו מאוד בבחירתו של האזרח מספר 1".

שלום ונתניהו, ב-2012צילום: אלעד גרשגורן
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ