נתניהו לא יתמוך

מקורבי שלום: הוא החליט לא להתמודד על הנשיאות

ראש הממשלה לא עדכן את השר שלום על החלטתו שלא לתמוך בו במרוץ, והוא הופתע לשמוע עליה הבוקר באמצעי התקשורת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים113
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר ויתר על התמודדות על , לאחר שראש הממשלה החליט שלא לתמוך במועמדותו, כך אומרים מקורביו.

נתניהו לא עדכן את שלום על החלטתו וזה הופתע לקרוא על הדברים הבוקר באתר האינטרנט של ישראל היום. השניים נפגשו בפעם האחרונה ביום שני במעון ראש הממשלה, כדי לנסות להכשיר את תמיכת נתניהו בו. "כבר אז הרגשנו שנתניהו לא ממש איתו", אמרו מקורבי השר, "למרות שהפגישה הסתיימה באווירה חיובית". 

בראשית השבוע - כעשרה ימים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, סגר את תיק הבדיקה נגד שלום  בעובדותיו לשעבר - פורסם כי ראש הממשלה  "תמיכה שקטה" בהתמודדות. היום (רביעי), לאחר שנודע שנתניהו לא יתמוך בשלום, אמרו גורמים בליכוד ל"הארץ", כי "ראש הממשלה התהפך במהלך סוף השבוע. ביום חמישי, בפגישה עם סילבן הוא תמך מאוד בהתמודדות, אבל השבוע הדברים כבר נשמעו אחרת".

השר שלום ביציאה מישיבת ממשלה, בשנה שעברהצילום: מרק ישראל סלם

ח"כ זאב אלקין, שנחשב לאחד מתומכיו המרכזיים של שלום, הודיע כי העביר את תמיכתו לרובי ריבלין. "הליכוד צריך להתלכד סביב מועמד אחד", אמר, "ולכן חתמתי על טופס המועמדות של רובי ריבלין. אני קורא לכל סיעת הליכוד להתאחד סביבו". כמו אלקין, גם ח"כים נוספים מהליכוד מתכוונים להעביר את תמיכתם לריבלין - מבלי לחכות שנתניהו יודיע באיזה מועמד הוא תומך.

אנשים שפגשו את נתניהו באחרונה אמרו כי הוא נחוש למנוע מריבלין להיות הנשיא הבא. "ריבלין כיו"ר הכנסת התעמר בי, הקשה על הקואליציה, וגיחך עליי בישיבות נשיאות הכנסת", צוטט נתניהו בחדשות ערוץ 2. בכיר בליכוד אמר בשבוע שעבר כי "נתניהו משוכנע שהוא מנהל מלחמת הישרדות, שריבלין כנשיא ינקום בו ולא יטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה, אם תוצאות הבחירות יהיו צמודות מספיק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ