כל 6 המועמדים לנשיאות גייסו את החתימות הדרושות

המועמדים הם ריבלין, בן אליעזר, שטרית, איציק, שכטמן ודורנר. מחר הוא המועד היחידי שבו יכולים המועמדים להגיש את בקשותיהם, והרשימה תיסגר

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ששת המועמדים לנשיאות המדינה הצליחו לעבור את הרף ולגבש רשימה של עשרה ח"כים התומכים במועמדותם. המדובר במספר שיא של מתמודדים במערכת בחירות לנשיאות. מחר (שלישי) הוא המועד היחידי שבו יכולים המועמדים להגיש את בקשותיהם, והרשימה תיסגר. מיום רביעי והלאה לא ניתן יהיו עוד להגיש מועמדות.

על פי ההערכות, בשל פיצול הקולות בין המתמודדים, איש מהם לא יצליח לנצח בסיבוב הראשון. לצד שלושת חברי הכנסת המכהנים, ראובן (רובי) ריבלין, בנימין בן אליעזר ומאיר שטרית, הודיעו גם דליה איציק, הפרופסור דן שכטמן והשופטת בדימוס דליה דורנר על גיוס עשרה תומכים במועמדותם. לדברי דורנר, "אני מודה לחברי הכנסת על תמיכתם ושמחה על המגוון של נבחרי הציבור שמרכיבים את רשימת החותמים שלי".

הח"כים שחתמו למועמדים השונים אינם מחויבים לתמוך בהם בהצבעה בקלפי, ורבים מהם כבר הבהירו שאין בכוונתם לתמוך במועמד שחתמו לו.

יו"ר הכנסת לשעבר, דליה איציק, הודיעה מוקדם יותר היום רשמית על כוונתה להתמודד על נשיאות המדינה. בליכוד העריכו אתמול שסיכוייה להעפיל לסיבוב השני יגברו אם אביגדור ליברמן וסיעת  ישראל ביתנו יכריזו על תמיכה רשמית במועמדותה.  

"אני מעמידה את עצמי לבחירה מתוך כבוד ואמונה מלאה כי אעשה תפקיד רם זה באופן שיביא לעם ישראל גאווה", אמרה איציק. "כל שעשיתי במהלך חיי, החל מהימים שבהם הייתי מורה בירושלים, דרך תפקידים בכנסת, בממשלה ובקבינט ועד לתפקיד יו"ר הכנסת והנשיאה בפועל - הכשירו אותי לתפקיד". איציק הוסיפה כי היא "מאמינה שחברי הכנסת יעבירו מסר חד וברור שבישראל של 2014 גם תפקיד נשיא המדינה פתוח בפני נשים, ויתנו בי את האמון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ