הפיצוי לצחי הנגבי: מונה לסגן שר החוץ

הח"כ מהליכוד יחליף את אלקין שמונה ליו"ר ועדת החוץ והביטחון - התפקיד שהוא חשק בו. ח"כ לוין ימונה זמנית ליו"ר ועדת הכנסת עד שיחליף את אלקין

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ צחי הנגבי (הליכוד) ימונה לתפקיד סגן שר החוץ. המהלך יאושר מחר (רביעי) בישיבת הממשלה וטעון את אישור הכנסת. הנגבי ימונה לתפקיד כפיצוי לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו העדיף למנות את ח"כ זאב אלקין לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והבטחון של הכנסת.

הנגבי ייכנס לנעליו של אלקין שהתפטר לפני שבועיים מתפקיד סגן שר החוץ. במקביל צפוי יו"ר הקואליציה, יריב לוין, להתמנות לתפקיד יו"ר ועדת הכנסת במקומו של הנגבי. לוין יכהן במקביל בשני התפקידים עד ינואר, אז תתקיים רוטציה בינו לבין אלקין והוא ימונה לראשות ועדת החוץ והביטחון.

לוין והנגבי בוועדת החוץ והביטחון, לפני כשבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי

בפברואר האחרון, בהיותו יו"ר הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, הורה הנגבי לחברי הוועדה שלא לשוחח עם התקשורת על פרטי הדיונים של הועדה על תקציב הביטחון ותוכנית העבודה של מערכת הביטחון וצה"ל לשנת 2014. זאת בעקבות פרסומים ב-TheMarker על ישיבותיה של הוועדה.

הוועדה דנה בתקציב צה"ל, והח"כים התרשמו מדבריו של סגן הרמטכ"ל האלוף גדי איזנקוט כי התקציב המקוצץ של צה"ל לשנת 2014 אינו עונה על כל הדרישות. כמה ח"כים העריכו כי בעקבות כך יידרש תקציב נוסף למערכת הביטחון כבר בשנת 2014. אחד הח"כים אמר לאחר הדיון כי "הח"כים עוסקים בעצם בניהול סיכונים ויהיה עליהם להחליט האם לאשר את תוכנית העבודה שנגזרת מהתקציב שבה יש סיכונים גדולים לנוכח הקיצוץ בתקציב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ