דוד לוי הודיע שלא יתמודד על נשיאות המדינה

הסיכוי שיגיש את מועמדותו נחשב לנמוך לאחר שלא זכה בתמיכת נתניהו. מקורבים ללוי: "בחר שלא לנסות את מזלו בבחירות בהן התוצאה ידועה מראש"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ לשעבר, דוד לוי, הודיע היום (שלישי) כי לא יתמודד בבחירות לתפקיד נשיא המדינה. מקורביו של לוי ניסו גם היום ללחוץ עליו להגיש מועמדות, במאמץ של הרגע האחרון. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "התחושה היא שזה עוד יהיה יום של הפתעות. אני חושש לנתק את הטלפון לכמה דקות שמא יהיו עוד מועמדים". 

הסיכויים שהשר לשעבר יגיש את מועמדותו לתפקיד הנשיא נחשבו לנמוכים, לאחר שלא זכה לתמיכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, או המפלגות השותפות בקואליציה. בניגוד למועמדים האחרים, לוי גם לא תיאם את בואו ללשכת אדלשטיין להגשת הטפסים. עם זאת, מקורביו המשיכו לפעול גם אתמול כדי לנסות ולגייס תמיכה נרחבת במועמדותו, ואך פנו בעניין לכל שרי הליכוד.

בסביבתו של לוי אמרו היום כי "דוד הבהיר לאורך כל הדרך שאם לא יקבל גב משמעותי מראש הממשלה ומראשי הסיעות האחרות בקואליציה, הוא לא יתמודד. התמיכה הזו לא הגיעה, ולכן התקבלה ההחלטה החד משמעית שלא לנסות את מזלו בבחירות, בהן התוצאה ידועה מראש".

דוד לוי בכנס של הליכוד בבית שאן, ב-2012צילום: גיל אליהו

כמו כן, בכיר בליכוד אמר אתמול כי "לדוד לוי אין בעיה לגייס עשר חתימות של חברי כנסת, והוא יכול לעשות את זה בכל רגע נתון. אבל ברור לכולם שההתמודדות שלו חסרת סיכוי ואין סיבה שיביך את עצמו".

פעילים פוליטיים במפלגה עוד בחנו בתחילת החודש את האפשרות להריץ את לוי לתפקיד הנשיא. בסביבתו של לוי העריכו שהמועמדות תזכה לתמיכה משמעותית בישראל ביתנו, תגרוף כמה קולות בליכוד ותוכל לזכות בתמיכה נרחבת גם בש"ס ובבית היהודי.

פעילים למען לוי אמרו אז כי העובדה שראש הממשלה לא יתמוך במועמדותו תסייע להם לגייס את ש"ס, שמנהיגה אריה דרעי הבהיר שמפלגתו תתנגד לכל מועמד שנתניהו יורה לתמוך בו. עם זאת, אחד מחברי המפלגה החרדית הבהיר אז כי "ש"ס היא לא מקשה אחת, והמחשבה שתתמוך במועמד רק בגלל שהוא מזרחי וימני עושה עוול לחברי הכנסת שלה". גם בבית היהודי התקשו להעריך כיצד יצביעו חברי המפלגה. "יש לנו חופש הצבעה, אבל אני לא מכיר נכון לעכשיו אחוזי תמיכה משמעותיים במועמד כמו דוד לוי", אמר אחד הח"כים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ