גורמים בכנסת: פרי שוקל לתמוך בבן אליעזר, בניגוד להנחיות לפיד

המועמד לנשיאות בן אליעזר פעל בימים האחרונים בניסיון לשכנע את לפיד לסגת מהנחייתו שלא לתמוך בו, לאחר שנעדר מההצבעה על רפורמת הגיוס

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

השר יעקב פרי שוקל לתמוך בח"כ בנימין בן אליעזר לתפקיד נשיא המדינה חרף הנחייתו של מנהיג מפלגתו, יאיר לפיד, שלא לתמוך בשר לשעבר לאחר שנעדר מההצבעה על רפורמת הגיוס שיזמה יש עתיד. 

פרי ובן אליעזר נחשבים למכרים ותיקים עוד מתקופת שירותם במערכת הביטחון. בסביבתו של פרי אמרו היום כי הוא מתלבט באשר לזהות המועמד בו יתמוך והוא צפוי לקבל את החלטתו "רק מאחורי הפרגוד".

בן אליעזר פעל בימים האחרונים בניסיון לשכנע את לפיד לסגת מהנחייתו שלא לתמוך בו ואף נפגש עם לפיד ובכירים נוספים במפלגה בניסיון לגשר ביניהם. בסביבתו של בן אליעזר סירבו למסור פרטים בנושא. 

השר פרי. שוקל לתמוך בבן אליעזר, בניגוד להנחיות לפידצילום: תומר אפלבאום

הבוקר הודיע יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, כי הוא תומך במתן חופש הצבעה לחברי מפלגתו בבחירות לנשיאות שיתקיימו בשבוע הבא. לדברי ליברמן, "מחר חברי הכנסת של ישראל ביתנו יתכנסו בכנסת ונגבש את עמדתנו. העמדה שלי היא לתת חופש הצבעה לכולם. אני לא מתכוון להתעסק לשניה אחת נוספת בנושא", אמר בפתח ישיבת הממשלה.

בשבוע שעבר נסגרה רשימת המועמדים לתפקיד נשיא המדינה. באופן חסר תקדים, ששה מועמדים, מתוכם שתי נשים, הבטיחו את השתתפותם בבחירות שיתקיימו ביום שלישי בשבוע הבא. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא הצליח לצרף להתמודדות מועמד מטעמו לאחר שמועמדים שבחנו מקורביו התגלו כחסרי סיכוי לנצח, ולבסוף הודיע על תמיכתו בראובן ריבלין. 

יום לאחר מכן הודיע ליברמן כי אינו תומך בריבלין, לדבריו "לא בגלל נתניהו ולא בגלל איציק אלא בגלל ריבלין. ראש הממשלה יודע את זה מתחילת הדרך", אמר, "המסר שיצא מלשכתו של ריבלין כיו"ר הכנסת הוא לא לרוחי. אני לא חושב שראוי להיכנס לרכילות על צ'ופרים או נסיעות (שלכאורה העניק ריבלין לח"כים כיו"ר - י"ל). עמדותיו בהרבה נושאים לא מקובלות עליי. במרוץ הקודם תמכתי בו באופן גלוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ