ש"ס תדון היום בבחירות לנשיאות; צפויה להעניק לחבריה חופש הצבעה

חבריה הסיעה יגבשו המלצה שתועבר למועצת חכמי התורה. במפלגות הערביות דוחים את ההחלטה לשבוע הבא, אך ההערכה שהפעם לא יטילו פתק לבן

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

סיעת ש"ס צפויה להתכנס היום (חמישי) כדי לדון בזהות המועמד לנשיאות בו תתמוך המפלגה. מנהיג ש"ס אריה דרעי צפוי לשמוע את עמדותיהם של כל חברי הסיעה ולגבש המלצה שתועבר למועצת חכמי התורה של המפלגה לקראת ההצבעה ביום שלישי הקרוב.

במפלגה התקשו אתמול להעריך אתמול איזו הכרעה שתתקבל, אולם גורם במפלגה העריך כי "סביר מאוד להניח שנחליט בסופו של דבר על חופש הצבעה, לפחות עד הסיבוב השני". לדבריו, "ש"ס מפוצלת בתוכה כיום. יש חכי"ם שתומכים ברובי ריבלין, יש כאלה שתומכים בדליה איציק, בבנימין בן אליעזר וייתכן גם שבמאיר שטרית. בגלל היריבות הפנימית במפלגה, כל החלטה שתתקבל צפויה לגרום לחלק מש"ס לפעול בניגוד אליה".

יו"ר ש"ס דרעי עם ח"כ אריאל אטיאס בכנסת, באפרילצילום: אמיל סלמן

במפלגה גם העריכו אתמול שהצהרה פומבית על תמיכה במועמד שלא יזכה בסופו של דבר, עלולה לפגוע בתדמיתה של ש"ס. הדבר שעשוי לחזק את ההחלטה להעניק חופש הצבעה.

בסיעות הערביות צפויים להחליט רק בשבוע הבא על זהות המועמד בו ייתמכו. אחד מחברי הכנסת הערבים אמר ל"הארץ": "אני מקווה שמרבית חברי הכנסת שלנו ייתאחדו מאחורי מועמד שיצליח להביס את רובי ריבלין. מבחינתנו, צריך לתמוך במועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לעלות לסיבוב שני נגד ריבלין ולנצח אותו".

במפלגות הערביות שקלו בימים האחרונים להצביע לשופטת בדימוס דליה דורנר לנשיאות, אלא שהמהלך ככל הנראה לא ייצא לפועל. "ההצבעה שלנו צריכה להיות הצבעה טקטית שתקדם מועמד ריאלי, ולא הצבעה הצהרתית שתאבד את משמעותה מיד בסיבוב השני". במפלגת בל"ד העריכו אתמול כי בניגוד למערכת הבחירות הקודמת, אז הטילו פתק לבן, בבחירות הנוכחיות הם ייגבשו תמיכה במועמד מוסכם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ