הרצוג ודורנר ייפגשו מחר: בעבודה לוחצים להכריז על תמיכה רשמית

חברי הסיעה יפגשו הערב כדי לדון אם לאפשר חופש הצבעה. הרצוג: "נכריע ביממה הקרובה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג והמועמדת לנשיאות, השופטת בדימוס דורית דורנר, ייפגשו מחר (ראשון). זאת, לאחר שנציג המפלגה בהתמודדות לנשיאות, ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, הסיר היום את מועמדותו. חברי כנסת בעבודה לוחצים על הרצוג להכריז על תמיכה רשמית בדורנר. חברי הסיעה התכנסו הערב לדון אם לתמוך באחד מהמועמדים לנשיאות או לאפשר חופש הצבעה. 

בן אליעזר הודיע היום על פרישתו, לאחר שנחקר אתמול בחשד שקיבל מאות אלפי דולרים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, שותף בבעלות בחברת "שמן" שנעצר באחרונה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד.

בפתח ישיבת הסיעה הערב אמר הרצוג: "עברנו יממה סוערת. אני מאחל לפואד שייצא מהצרה בה הוא נמצא. שוחחתי איתו ואני מכבד את החלטתו לפרוש. אנחנו עובדים כקבוצה. התקשר אליי יו"ר הכנסת ואפרט בפני חברי הסיעה את הצעותיו. אקיים התייעצויות עם ראשי סיעות האופוזיציה בכנסת כדי לנסות ולגבש הסכמה". 

דורנר בחיפה, בפברואר האחרוןצילום: רמי שלוש

השופטת בדימוס, דליה דורנר, שהופיעה הבוקר באירוע שבתרבות בנס ציונה אמרה כי היא "מכירה את פואד מעשרים שנות שירות בצבא. עומדת לו חזקת החפות ואני מקווה שהאמת תתברר במהרה״.

במקביל, יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הודיעה הערב על תמיכתה בדורנר במרוץ לנשיאות. מוקדם יותר שוחחה גלאון עם כל המועדים לנשיאות והודיעה להם על החלטתה לתמוך בדורנר. גלאון מסרה כי "המליצה לחברי סיעת מרצ להצביע הצבעה ערכית ולהתייצב סביב מועמדותה של השופטת". היא קראה להרצוג, ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד, ולראשי המפלגות הערביות והחרדיות "להתאחד סביב מועמדותה של דורנר".

כל חברי סיעת מרצ, למעט אילן גילאון וניצן הורוביץ, יתמכו במועמדותה של דורנר. כמו כן, על פי ההערכות, לפחות חמישה מבין חברי מפלגת העבודה צפויים לתמוך בדורנר. איש מהם עדיין לא יצא פומבית עם הכרזתו. נכון לעכשיו לדורנר יש 12 תומכים לפחות. בימים הקרובים היא תפעל כדי להגדיל את מעגל התמיכה במועמדותה.

דברי הרצוג, "קיבלתי את החלטתו של ח״כ בנימין בן אליעזר לפרוש מהמרוץ לנשיאות. אני מכבד אותו ואת החלטתו ומאחל לו שהאמת תצא לאור. סיעת העבודה תתכנס ביממה הקרובה ותכריע בנושא הבחירות לנשיאות".

מוקדם יותר היום הגיבה מפלגת העבודה על פרישתו של בן אליעזר: "המפלגה מביעה אמון מלא בגורמי אכיפת החוק בנוגע לחקירה בעניינו של ח"כ בנימין בן אליעזר. בפני בן אליעזר עומדת הזכות להציג את טיעוניו ויש לכבדה. נמתין למיצוי החקירה ולעמדת היועץ המשפטי לממשלה ביממה הקרובה ולאחר מכן נגבש את עמדתנו בהתייעצות עם חברי הסיעה", נמסר מהמפלגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ