חופש הצבעה לחברי הכנסת מהעבודה בבחירות לנשיאות

לאחר שהרצוג וכבל נוכחו לדעת שלא ניתן לגבש הסכמה סביב מועמד אחד, החליטו יו"ר המפלגה ויו"ר הסיעה להתיר לחברי הכנסת להצביע כרצונם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ויו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל, הודיעו היום (ראשון) כי יאפשרו לחברי המפלגה חופש הצבעה בבחירות לנשיאות. השניים הודיעו זאת לחברי הכנסת של העבודה, לאחר ששוחחו וקיימו פגישות במהלך היום עם המועמדים ועם יתר ראשי סיעות האופוזיציה, ונוכחו לדעת כי לא ניתן לגבש הסכמה פוליטית סביב מועמד או מועמדת וכי התמיכה חוצה סיעות ויחידים ומתחלקת בין המועמדים.

מאז שהודיע אתמול בנימין (פואד) בן אליעזר על פרישתו מהמרוץ לנשיאות, פעלו חברי המפלגה בניסיון לאתר מועמד מוסכם שיזכה לתמיכת מפלגתם. הרצוג ביקש לבדוק אפשרות לקדם מועמד משותף לאופוזיציה כולה – אך האפשרות ירדה מהפרק.

על פי ההערכות, לפחות חמישה מבין חברי העבודה, שהתכוונו לתמוך בבן אליעזר, יעבירו את תמיכתם לשופטת בדימוס דליה דורנר. שלושה נוספים, בהם שלי יחימוביץ' וח"כ מיקי רוזנטל, הבטיחו את תמיכתם לראובן ריבלין. היתר עשויים לפצל את תמיכתם בין המועמדים הנוספים. ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ הכריז אתמול רשמית על תמיכתו בדורנר, והוא מתווסף לארבעה חכי"ם נוספים מהמפלגה שהעבירו את תמיכתם אליה שלשום.

הרצוג (משמאל) וכבל בבית מפלגת העבודה, בשבת האחרונהצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ