נכנס ויוצא

ח"כ שאמה־הכהן עשוי להתמנות לשגריר ישראל באונסק"ו

שר החוץ ליברמן יזם את המהלך, כדי לפנות מקום בכנסת לאלכס מילר ממפלגתו. התוצאה: הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה בכנסת וישראל ביתנו תתחזק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ כרמל שאמה-הכהן מהליכוד, עם פרישתו של , עשוי להתמנות כבר בתוך שבועות אחדים לשגריר ישראל כשגריר ישראל ל-OECD, אונסק"ו ומועצת אירופה. בתשובה לפניית "הארץ", אישר שאמה-הכהן כי מועמדותו נמצאת על הפרק ותלויה עדיין בהחלטת ועדת המינויים של משרד החוץ, שתכונס בקרוב, ובהתלבטויות שלו עם בני משפחתו בנושא.

משמעות המהלך היא שמפלגת הליכוד תפסיק להיות הגדולה בכנסת וכוחה ישווה לזה של יש עתיד, כלומר 19 מנדטים. בנוסף, מאזן הכוחות בין הליכוד לישראל ביתנו בתוך הסיעה המאוחדת ישתנה כאשר מספר החכי"ם של ישראל ביתנו יגדל מ-11 ל-12 עם הצטרפותו של מקורבו של ליברמן, הח"כ לשעבר אלכס מילר, בחזרה אל הרשימה. המהלך יחזק את כוחה של ישראל ביתנו באיחוד שבין שתי המפלגות.

מינויו של שאמה-הכהן הוא יוזמה של שר החוץ ליברמן, שנועדה "לפנות כסא" בכנסת ולהכשיר את חזרתו של מילר, שכשל בבחירות האחרונות. ליברמן פנה לשאמה-הכהן בהצעה כבר בחודש ינואר האחרון, אחרי , ועוד לפני שאיש ידע אם ריבלין ייבחר לנשיאות.

ח"כ כרמל שאמה הכהן בנובמבר האחרוןצילום: ניר קידר

שאמה-הכהן נכנס לתפקידו כח"כ הליכוד כבר אתמול, אך הוא יושבע באופן רשמי ביום שני הקרוב. בפריימריז האחרונים, הוציאו בכירים במפלגה "חוזה" על ראשו והוא נדחק לשולי הרשימה. אתמול הבהיר שאמה־הכהן כי בכוונתו לפעול לשינוי פניה של המפלגה ולהשיבה להתמקד בנושאים חברתיים וכלכליים, ואם ייכשל במשימה ישקול להתמודד בבחירות הבאות מטעם מפלגה אחרת. “אני לא שולל חבירה למפלגתו של כחלון, אם לא אצליח להשפיע מבפנים במסגרת הליכוד. כל מסגרת שתתאים לתפיסת העולם הכלכלית חברתית שלי תבוא בחשבון", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ