תגובות סותרות בסביבת רה"מ לגבי ריהוט שנרכש למעון הרשמי ונלקח לבית הפרטי

וינשטיין יבדוק אם בני הזוג נתניהו רכשו מכספי המדינה ריהוט שנלקח לביתם בקיסריה. בלשכת נתניהו טענו תחילה שהריהוט נמצא במעון הרשמי, אך מאוחר יותר הבהירו במשרדו כי קניית רהיטים לבית הפרטי עומדת בנהלים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יבדוק תלונה לפיה משפחת נתניהו לקחה לביתה הפרטי בקיסריה ריהוט גן שנרכש מכספי המדינה עבור מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים - כך דווח הבוקר (חמישי) ב"ידיעות אחרונות". בתחילה טענו בלשכת נתניהו כי הרהיטים נמצאים במעון הרשמי בבירה, אך לאחר מכן הבהירו במשרד ראש הממשלה כי רכישת רהיטים עבור ביתו הפרטי עומדת בנהלים.

לפי הדיווח, הבוקר בכיר במשרד ראש הממשלה הורה לרכוש ריהוט חדש הזהה לרהיטים שנמצאים בביתה הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה. עלות רהיטי הגן עמדה על כמה עשרות אלפי שקלים. עם הגעת מערכת הרהיטים, הועברו לכאורה הרהיטים הישנים מהבית בקיסריה למעון ראש הממשלה, ואילו הריהוט החדש הועבר לבית הפרטי של המשפחה.

התלונה הגיעה בתחילה אל מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, שהחליט להעביר את הטיפול בה ליועץ המשפטי לממשלה לפי הנוהל במקרה בו עולה חשש למעשה פלילי.

הזוג נתניהו, ב-2013. לפי הדיווח, הריהוט הישן הועבר למעון בירושלים והחדש הובא לביתם הפרטיצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

בתגובת לשכת ראש הממשלה ל"ידיעות אחרונות" נכתב כי לא ידוע להם על בדיקה של מבקר המדינה בנושא זה. בלשכה הבהירו כי "בניגוד לנטען, מערכת הריהוט שנרכשה נמצאת במעון הרשמי בירושלים, ולא בקיסריה".

עם זאת, בתגובת משרד ראש הממשלה שהגיעה ל"הארץ", לא נכתב באיזה בית נמצא הריהוט, ואף הובהר כי לנתניהו עומדת הזכות לרכוש מערכת ריהוט גם לביתו הפרטי מכספי המדינה. "הטענה לאי-סדרים מופרכת לחלוטין. ראש הממשלה מנהל ישיבות עבודה רבות בפינת הישיבה בגינת הבית, הן בקיסריה והן בירושלים. גם אילו נרכשה מערכת ריהוט גן חדשה לשימוש בקיסריה לתקופת כהונת ראש הממשלה, היה הדבר בהתאם לנוהל שאושר על ידי משרד המשפטים".

עוד הוסיפו במשרד כי "על פי החלטת ועדת הכספים של הכנסת, 'מעונו של ראש הממשלה בירושלים ומחוצה לה ינוהל על חשבון אוצר המדינה'. הנוהל קובע שמשרד ראש הממשלה יממן על פי הצורך פריטי ריהוט חדשים למעון הפרטי מחוץ לירושלים, לצורך אירוח על ידי ראש הממשלה מתוקף תפקידו.

"סעיף 2ב(6) לנוהל 'השתתפות בהוצאות ראש ממשלה מכהן', קובע כי המדינה תשתתף בהחלפה או ברכישה של פריטי ריהוט במעון הפרטי 'אם מדובר בפריטים הנדרשים לצורך אירוח מבקרים המגיעים למעונו הפרטי של ראש הממשלה מתוקף תפקידו. פריטים כאלה יהיו רכוש המדינה ויוחזרו למשרד ראש הממשלה עם סיום תפקידו. מכאן ברור שבניגוד מוחלט לפרסומים, מדובר בהתנהלות תקינה על פי כל הנהלים".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "פניה ממשרד מבקר המדינה הגיעה ב-10 ביוני 2014 והיא תבחן כמקובל".

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "משרד מבקר המדינה קיבל מידע מעין זה. המידע הועבר ליועץ המשפטי לממשלה בשל אופיו".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ