עימות בקואליציה

לבני תעלה להצבעה חוק שיקשה על ניהול תיקי גירושין ברבנות

הצעת שרת המשפטים תחייב זוגות מתגרשים לנסות לעשות זאת בהליך גישור, ובכך למנוע מאבק על זהות בית המשפט בו יתקיימו דיוני הגירושין

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
יהונתן ליס
יהונתן ליס

עימות נוסף בין ל ולתנועה: שרת המשפטים, ציפי לבני, צפויה להביא היום להצבעה בועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שתקשה על בני זוג המבקשים להתגרש להעדיף את קיום הדיונים בבית הדין הרבני על פני בית הדין לענייני משפחה.

החוק צפוי לחייב זוגות המבקשים להתגרש לנסות לעשות זאת באמצעות הליך גישור מקדים, ובכך למנוע מהם מאבק על זהות בית המשפט בו יתקיימו דיוני הגירושין.

בית הדין הרבני בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

על פי החוק כיום ההחלטה אם הדיון בתיק הגירושין יתקיים בערכאה דתית או אזרחית מתקבלת על סמך פנייתו של הראשון מבני הזוג לבית הדין הרבני או לבית המשפט. ההתמודדות על הגשת בקשת הגירושין הראשונה מקרב בני הזוג זכתה לכינוי "מירוץ הסמכויות".

המציאות מסלימה את הסכסוך שבין בני הזוג, גם אם הוא נמצא בשלב ראשוני, ומונעת מהם את האפשרות למצות הליכים חלופיים כמו גישור, ניהול משא ומתן או פניה לייעוץ או לטיפול. ח"כ עליזה לביא מיש עתיד יזמה את הצעת החוק, ולבני, צפויה להציג את ההצעה הבוקר בפני ועדת השרים לחקיקה. אלא שבבית היהודי מתכננים להגיש ערר על החוק, ולהביא לקבורתו לאחר שכל הניסיונות לפשרה עלו בתוהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ