תעשיית השלום |

הנשיא פרס יעמוד בראש חברה כלכלית לשלום

החברה תקדם מיזמים הנוגעים למערכת הבריאות, להקמת בתי חולים, חקלאות, תשתיות ומים; הנשיא הנכנס, ריבלין, יושבע היום

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נשיא המדינה, שמעון פרס, צפוי לעמוד בראש חברה כלכלית גדולה שתשקיע בפרויקטים בנושאי שלום ברחבי המזרח התיכון. דוברת בית הנשיא, איילת פריש, אמרה בראיון לערוץ 2 כי החברה בראשה יעמוד פרס עם פרישתו בשבוע הבא תקדם מיזמים הנוגעים למערכת הבריאות, להקמת בתי חולים, חקלאות, תשתיות ומים. 

פרס יעזוב את דירת השרד במשכן הנשיא מחר בבוקר ויעבור להתגורר בדירה חדשה שרכש בתל אביב. את הלשכה הרשמית פרס צפוי להמיר במשרד במרכז פרס לשלום ביפו. 

הנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין, יצהיר היום אמונים בטקס צנוע שייערך במליאת הכנסת. בשל התנהלותו של מבצע צוק איתן שגבה את חייהם של עשרות חיילים ואזרחים, החליטו ריבלין ויו"ר הכנסת לצמצם את הרכב משמר הכבוד ולבטל את מסיבת הקוקטייל המסורתית בטרקלין שגאל בתום ההשבעה. ריבלין ייכנס לתפקידו רק ביום שני הקרוב. הטקס הוקדם כדי שלא יתקיים בימי האבל של ראשית חודש אב.

הנשיא פרס בוועידת "הארץ" לשלוםצילום: מוטי מילרוד

אורחי הכבוד באירוע היום יהיו ראשי רשויות וראשי ערים מקו העימות בדרום, שישבו – בצעד חריג – בתוך אולם המליאה עצמו, סמוך לחברי הכנסת. ריבלין אמר אתמול ל"הארץ" שהחליט שלא לדחות את הטקס חרף המבצע בעזה.

"אסור בשום פנים לבטל את טקס העברת הנשיאות", אמר. "אם היינו עושים זאת, היינו משחקים לידי אלה המנסים לשבש את חיינו. מאידך, לא צריך להפוך את העברת השרביט בין הנשיא היוצא לנכנס לעיקר, משום שהוא תפל ביחס למערכה המתנהלת". ריבלין הוסיף אתמול כי, "בימים בהם החוק מחייב אותנו למסור את התפקיד מהנשיא התשיעי לעשירי, אנחנו נמצאים במצב בו החוויה האישית מתבטלת אל מול החוויה הלאומית. המערכה בעזה היא מלחמה לכל דבר. מלחמה קשה".

ריבלין פרש מחברותו בכנסת מיד עם בחירתו לנשיאות בחודש שעבר. אתמול, יממה בלבד לפני השבעתו, הוא התייצב בפעם האחרונה לדיון באחת מוועדות הכנסת. הנשיא העשירי פנה אל חברי ועדת הכספים, ואלו אישרו פה אחד את מינויו של עו"ד הראל טובי, 37, מקיבוץ ראש צורים שבגוש עציון, לתפקיד מנכ"ל בית הנשיא הבא. טובי כיהן כראש המטה של ריבלין בעת ששימש כיו"ר הכנסת ונחשב לאיש אמונו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ