המשטרה תפתח בחקירה פלילית נגד ח"כ חנין זועבי בחשד להסתה

וינשטיין אישר למשטרה לחקור את חברת הכנסת מבל"ד בחשד להסתה לאלימות ולהעלבת עובד ציבור. צפויה להיחקר היום בלהב 433

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הנחה את ראש אגף החקירות והמודיעין לפתוח בהקדם בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד), בגין חשד להסתה לאלימות ולהעלבת עובד ציבור. ההחלטה התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר את המהלך.

הרקע למקרה זה הוא הפרות הסדר שאירעו באזור הצפון לאחר רצח הנער מוחמד אבו חדיר. באותם אירועים נעצרו כמה צעירים שהובאו למחרת לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בנצרת. בדיון זה נכחה חברת הכנסת מסיעת בל"ד וכאשר נציג המשטרה בו החל לומר את דברו, הטיחה בו זועבי קריאות גנאי. בעקבות כך הוחלט במשטרה להגיש נגדה תלונה על העלבת עובד ציבור.

שלשום (שישי) החליט וינשטיין להיענות לבקשת המשטרה ואישר למפכ"ל לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת במסגרת יחידת להב 433 וכבר היום היא עתידה להיחקר במשרדיה.

בהודעת המשטרה נכתב כי "התקבל דיווח משוטר תחנת נצרת, לפיו בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר ובעודו עומד עם שוטר נוסף ברחבה הומה אדם בבית המשפט, החלה חברת הכנסת חנין זועבי אשר שהתה במקום לקרוא לעברם קריאות גנאי קשות ולפנות לנוכחים באופן שיש בו לכדי חשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות".

שלשום אמרה ח"כ זועבי כי היא "מקדמת בברכה את ההחלטה". לדבריה, "החקירה תכלול חקירת התנהגותם של השוטרים בכל ההפגנות. אני שוקדת על הכנת תלונה למח"ש נגד השוטרים שדחפו וקיללו אותי, הרביצו לי ומשכו בשיערי, ואף אזקו אותי ללא כל סיבה מוצדקת".

זו אינה הפעם הראשונה בה עולה דרישה להעמיד את זועבי לדין ורק בשבוע שעבר אזקו שוטרים את ידיה בזמן הפגנה בחיפה בעקבות מבצע צוק איתן. אז, הורה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ לבחון את ההשלכות של מעשיה והאם הם עומדים ברף הפלילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ