שבוע לפני פגרת הקיץ, הדיון בחוק רשות השידור החדש נפתח מול מליאה ריקה

אדלשטיין התיר לקיים דיונים בוועדות במקביל לדיון במליאה, וכך ח"כים רבים נעדרו ממנו. אלה שטרחו להגיע קיבלו פרק זמן ארוך להסתייגות מהחוק החדש

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

מליאת הכנסת היתה הבוקר (שלישי) כמעט ריקה לחלוטין, לקראת הדיון בחוק רשות השידור החדש, משום שאיש מבין השרים והח"כים לא התייצב לתחילת הדיונים המתקיימים בשבוע האחרון שלפני היציאה לפגרה. ״שלום לחברי הכנסת״, אמר אדלשטיין בנימה מבודחת. מזכירת הכנסת, ירדנה מלר הורוביץ, מיהרה לנסות ולגייס את חברי הכנסת כדי שיכנסו לדיון. רק ח״כ אחד, אברהם מיכאלי (ש״ס), נרשם כדי לנאום במסגרת סבב הנאומים באורך דקה. עד שסיים את דבריו הספיקו להכנס למליאה השרים גלעד ארדן (הליכוד) ואורי אורבך (הבית היהודי) וכן ח״כ עיסאווי פריג (מרצ).

ההיעדרות הנרחבת נובעת ככל הנראה משתי סיבות: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין החליט להקדים את הדיונים היום בשעתיים ולפתוח אותם כבר ב-13:00. אלא שבמקביל הוא התיר לחלק מהוועדות לקיים דיונים באותו הזמן, וכך רבים מהח"כים "נתקעו" בהם.

מליאת הכנסת הריקה, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

הדיון שנפתח במליאה צפוי להיות ארוך, מתיש ונטול הצבעות, שבמסגרתו יוכלו ח"כים המעוניינים בכך להביע את הסתייגויותיהם מהרפורמה ברשות השידור. ח"כ פריג׳, למשל, קיבל מאדלשטיין 30 דקות תמימות של נאום מול המליאה הריקה. הדיון צפוי לכלול עשרות נאומים נוספים על מאות הסתייגויות וצפוי להסתיים רק לקראת 18:00 אז יעלה החוק להצבעה במליאה. אדלשטיין הודיע לבסוף שהחליט לפזר את דיוני הוועדות ב-13:30 בניסיון למלא את המליאה בחברי כנסת.

חוק רשות השידור החדש מבוסס על ועדת בדיקה, שבראשה עמד המפיק רם לנדס, וקובע כי רשות השידור במתכונתה הנוכחית תיסגר בסוף מארס 2015 ובמקומה ייפתח תאגיד שידור ציבורי חדש, שיכלול שלושה ערוצי טלוויזיה ואת רשתות הרדיו. בימים האחרונים נראה היה כי שיקולים פוליטיים עלולים להביא לגניזתו. כעת מסתמן כי שר התקשורת, גלעד ארדן, שהוא פטרונו של החוק, ינסה לגייס תמיכה מחוץ לקואליציה כדי להביא לקבלת החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ