השר שמיר עשוי להתפטר בקרוב מהכנסת

המהלך יאפשר לליאון ליטינצקי, הפעיל בהסתדרות, להתמקד בעשייה למען יוצאי חבר העמים ולחזק את מעמדה של ישראל ביתנו בקרב אוכלוסייה זו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, ממשיך להתכונן לבחירות: שר החקלאות, יאיר שמיר, עשוי להתפטר בקרוב מחברותו בכנסת כדי לפנות את מקומו בפרלמנט לחבר מפלגת ישראל ביתנו ליאון ליטינצקי. ליטינצקי, הפעיל בהסתדרות, כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בכנסת ה-17 במשך כשמונה חודשים. אם המהלך ייצא לפועל, שמיר יוסיף לכהן כשר. המהלך לא צפוי להגדיל את כוחה של ישראל ביתנו בכנסת, אלא לאפשר לליטינצקי להתמקד בעשייה למען ציבור יוצאי חבר העמים ולחזק את מעמדה של ישראל ביתנו בקרב אוכלוסייה זו.

"לא מדובר ברעיון חדש, אלא ביוזמה די ישנה של ליברמן", אמר גורם פוליטי הבקיא במהלך. לדברי הגורם, "ליברמן מתלבט כבר תקופה ארוכה כיצד להכניס את ליטינצקי לכנסת: אם לעשות זאת באמצעות פיטוריו של אחד מהשרים מחברותו בכנסת, או באמצעות מהלך מקיף יותר בדמות מינויו של השר גלעד ארדן לתפקיד השגריר באו"ם ופינוי הכסא שלו בכנסת לטובת מועמד ישראל ביתנו".

הגורם הוסיף ואמר כי "מינויו של שר התקשורת גלעד ארדן עומד על הפרק, אך הסוגיה עדיין לא הוכרעה ולכן לא מן הנמנע שליברמן יעדיף בסופו של דבר להזדרז ולהכניס את ליטינצקי באמצעות פרישה של שמיר".

יאיר שמיר, במארס האחרוןצילום: אילן אסייג

באחרונה הביא ליברמן למינוי מקורבו, אלכס מילר, לחבר כנסת. זאת, לאחר שמינה את ח"כ כרמל שאמה הכהן מהליכוד לשגריר ישראל בארגון המדינות המפותחות (OECD). מאז פרש ליברמן מהאיחוד עם הליכוד והחל מבצע צוק איתן, עלה כוחה של ישראל ביתנו בהתמדה. בסקרים האחרונים זכתה המפלגה ב-14-11 מנדטים, וגורמים במפלגה ציינו כי פירוק השותפות משביע את רצונם לפי שעה ומוכיח את עצמו.

מישראל ביתנו נמסר בתגובה כי הנושא לא עומד על הפרק בשלב זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ