שטרית: דיל בין סער לחרדים שכלל סגירת המרכולים בשבת מנע בחירתי לנשיאות

חבר הכנסת מהתנועה טוען שהפסיד בבחירות לנשיאות מכיוון שחברי ש"ס שינו את הצבעתם בין הסיבוב הראשון לשני, בגלל הסכמה בינם לבין שר הפנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ מאיר שטרית (התנועה) האשים הבוקר (שני) את שר הפנים גדעון סער בסגירת דיל פוליטי עם הסיעות החרדיות, שעל פיו הורה סער על סגירת המרכולים בתל אביב בשבת בתמורה להעתקת תמיכת החרדים משטרית לריבלין בסיבוב השני בבחירות לנשיאות. ״כל אחד צריך לשאול עצמו מדוע ש"ס שינו את הצבעתם בדקה התשעים", אמר שטרית הבוקר.

לדבריו, "חבריי בליכוד סיפרו לי על הדיל הפוליטי שסער סגר עם המפלגות החרדיות שכלל את סגירת המרכולים. היתה הפסקה של שעה בהצבעה בין הסיבוב הראשון לשני, ואז התקיימה פגישה בין סער (שהריץ את ריבלין חנשיאות) לבין ש"ס. אם הסיבוב השני היה מתקיים בדיוק אחרי הסיבוב הראשון, התוצאה בבחירות היתה שונה לגמרי״. 

גורמים בתנועה העריכו שהדיל עם החרדים לא הסתכם רק בעניין המרכולים, אלא כלל גם הבטחות עתידיות לשיתוף פעולה אם סער יתמודד על ראשות הממשלה. סער הכחיש הבוקר את הטענות ואמר שמדובר בשקר.

מאיר שטרית צילום: אמיל סלמן

חבר מועצת העיר תל אביב ראובן לדיאנסקי פנה בעקבות דבריו של שטרית למבקר המדינה בדרישה לחקור את העניין. "דבריו של ח"כ שטרית הם חמורים ביותר והם מעלים חשדות לכאורה לקניית שלטון ולמתן תמורה פוליטית פסולה על חשבון הציבור בכלל והתל אביבי בפרט. מרבית תושבי תל אביב מעוניינים לחיות בעיר חופשית, ליברלית ונטולת כפייה ובאם נעשה לכאורה דיל פוליטי פסול לצורך קידום מועמדו של שר הפנים גדעון סער, שכלל את החלטת השר שלא לאשר פתיחת מרכולים בשבתות בעיר, מדובר בדבר חמור ביותר", כתב לדיאנסקי למבקר יוסף שפירא.

מנכ"ל רשת המרכולים סופר יודה, קובי כהן, סיפר כי שמע רבות על המהלכים שהיו מאחורי הקלעים והובילו להחלטת השר. "הצער בכל הסיפור הזה זה איך השר גדעון סער מוצא את עצמו כתל אביבי הולך ומוכר את כל התל אביבים בשביל עסקאות מהסוג הזה. אם הדבר הזה אכן התרחש, מאוד קשה לקבל את התחושה שחופש הפרט נמכר בכל מיני דילים פוליטיים במסדרונות הכנסת. אם כך פני הדברים מישהו צריך לתת את התשובות. אני מאוד מאוכזב מראש הממשלה נתניהו ומהשר לפיד, שכל הסיפור הזה לא זוכה לשום התייחסות מצדם", אמר כהן.

מלשכתו של גדעון סער נמסר בתגובה כי "הדברים שאמר ח"כ שטרית בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 שקריים ומשוללי כל יסוד. חומרה נוספת יש בכך שח"כ שטרית נמנע מלציין בראיון, כי מקורבו דודי וייסמן, בעלי רשת am:pm המפעילה עשרות סופרמרקטים הפועלים בשבת בניגוד לחוק במשך שנים, הינו לקוח עיקרי בעסקיה של רעייתו, הגברת רותי שטרית, ועל פי פרסומים משלם למשרדה מיליוני שקלים בשנה. השר סער הבין היטב, בעת שקיבל את ההחלטה על חוק העזר הנ"ל, כי גורמים כלכליים רבי עוצמה, הרואים עצמם נפגעים ממנה, עלולים לפעול נגדו בדרכים שונות. הדבר לא הרתיע אותו מלקבל את ההחלטה העניינית והנכונה על פי מיטב הכרתו ולא ירתיע אותו גם בעתיד. התנהגותו המבישה של ח"כ שטרית רק מלמדת עד כמה היטיבה הכנסת לבחור במועמד הראוי לנשיאות המדינה".

בתגובה לדברי סער אמר שטרית: ״תגובתו הכוחנית והמכפישה של סער רק מלמדת על אמיתות הדברים. אינני מגן על אף איש עסקים בישראל ואין לי כל קשר לכך. את סגירת המרכולים הבאתי רק כדוגמה קטנה לרצונו של סער לרצות את החרדים מסיבות פוליטיות. לא המצאתי את הדברים. הם נאמרו לי על ידי ח"כים יודעי דבר בליכוד״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ