שר האוצר לפיד: אם בני היה מבקש להינשא לגויה זה היה מפריע לי מאוד

לפיד אמר ל"גלי ישראל" כי העם היהודי הוא "קטן ובעל מורשת שיש לשמור עליה". סגן שר הדתות אלי בן דהן כינה את נישואי התערובת "שואה שקטה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר האוצר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס הבוקר (שני) לסוגיית ההתבוללות ואמר כי היה חש שלא בנוח אילו בנו היה בוחר להינשא לאשה לא יהודיה. "אם בני היה בא מחר ואומר 'אבא אני רוצה שתכיר לא את רינה אלא את רונה, שהיא פרבוסלבית או קתולית ואני מתחתן איתה והילדים לא יהיו יהודים', האם זה היה מפריע לי? זה היה מאוד מפריע לי", אמר לפיד בראיון לתחנת הרדיו "גלי ישראל", "אני חושב שהעם היהודי הוא קטן, יש לנו מורשת וצריך לשמור עליה, וזה מפריע לי".

דברי לפיד נאמרו יום לאחר חתונתם של מורל מלכה, יהודיה שהתאסלמה, ומחמוד מנסור בראשון לציון, וברקע מחאת אנשי ארגון להב"ה, הפועלים למניעת התבוללות ונישואי תערובת, נגד נישואיהם. "כשאני מסתכל על האנשים שהפגינו אתמול מול החתונה הזאת -  הם לא מביאים כבוד גדול לעם היהודי", הוסיף לפיד, "זו חבורה מכוערת וזו היתה הפגנה מכוערת, ועם שסבל יותר מכל עם אחר מגזענות, צריך להפגין הרבה יותר סובלנות כלפי האחר, גם אם לא מוצא חן בעיניו איך שהאחר מתנהג". 

חברת מפלגתו של לפיד, שרת הבריאות יעל גרמן, היתה הפוליטיקאית היחידה שבאה אתמול להביע תמיכה בבני הזוג ואף כתבה על כך בעמוד הפייסבוק שלה. מנגד, סגן שר הדתות אלי בן דהן מסיעת הבית היהודי, כינה אתמול את החתונה "סכנה" ואת נישואי התערובת "שואה שקטה". "צריך לזכור שהעם היהודי, לצערנו הרב, עבר שואה. במאה השנים האחרונות הוא רק הלך וקטן", אמר אתמול בן דהן בראיון לערוץ 20, "אין ספק שזה תהליך שמקטין את העם. באירופה אנו מגיעים ל-80% נישואי תערובת. בארצות הברית מדובר ב-66%. זה איום ונורא". עוד הוסיף בן דהן כי  "הניסיון מורה כי נשים שהולכות ומתחתנות עם גבר מוסלמי, חוזרות לביתן מוכות וכואבות אחרי מספר שנים, כשהן מצטערות על השנים הכי יפות שהלכו לאיבוד". 

חתונתם של מחמוד ומורל התקיימה תחת אבטחה כבדה ובשעה ש-150 מטרים מהכניסה לאולם הפגינו כ-200 פעילי ימין קיצוני ביוזמת ארגון להב"ה. מדי פעם ניסו מפגיני הימין להתקרב לכניסה לאולם תוך שהם מקללים את בני הזוג, אך המשטרה הרחיקה אותם למתחם המגודר, בהתאם להוראת בית המשפט.

מנגד, מול הכניסה לאולם, התקיימה הפגנת תמיכה בבני הזוג. המפגינים אחזו פרחים ושרו שירי אהבה. על השלטים שנשאו נכתב בין השאר "אהבה לכולם", "רק האהבה תנצח" ו"1,000 להבות לא יכבו את האהבה". אחדים מאורחי החתונה הודו להם וצפרו לאות הערכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ