חברי הכנסת רוצים תחנת רדיו שתשדר את נאומיהם מהמליאה

קבוצת ח"כים הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק להקמת תחנת רדיו שתשדר מבית הנבחרים הישראלי ותהווה מקבילה לערוץ הכנסת בטלוויזיה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

האם רשות השידור החדשה תקים תחנת רדיו מיוחדת לשידור נאומי חברי הכנסת? קבוצת ח"כים הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק הדורשת להקים תחנת רדיו מיוחדת שתוקדש לשידורים מבית הנחרים הישראלי ותשמש מקבילה רדיופונית לערוץ הכנסת. 

יוזמי הערוץ החדש, בהם רונן הופמן (יש עתיד), דב חנין (חד"ש) וחיליק בר (עבודה), טוענים כי ״פעילות הכנסת, רובה ככולה, מתקיימת במהלך שעות היום, שבהן מרבית האנשים נמצאים במקום עבודתם או בדרכים. במצב הנוכחי, אדם השוהה ברכבו או מאזין למכשיר הרדיו במקום עבודתו יכול להאזין לתכניות ולתכנים אקטואליים המנתחים את פעילות נבחריו, אך אינו יכול לשמוע ולהיות עד לפעילות עצמה באופן בלתי אמצעי״.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי ״השידורים מהכנסת נותנים לאזרח אפשרות להיות עד להליכים הפרלמנטריים המשפיעים על חייו, מאפשרים לו התרשמות בלתי אמצעית מנבחריו ובכך נותנים בידיו את הכלים ההכרחיים לקבלת החלטות שקולות ומודעות במסגרת "המשחק הדמוקרטי". עוד נכתב כי "שקיפות זו, שהיא פועל יוצא ומתחייב מהעברת שידורים חיים ממשכן הכנסת לציבור הרחב, בהכרח מסייעת לחיזוק אמונו של הציבור בשיטת הממשל שלא מתפקד יותר במחשכים. התיקון הנוכחי מבקש להבטיח את הפצתו של השידור לכל מי שחפץ להאזין לו״.

לשם הקצאת תדר להעברת שידורי ערוץ הכנסת ברדיו, מוצע לתקן את חוק רשות השידור ולקבוע כי האפיקים ותדרי הרדיו העומדים לרשותה של מדינת ישראל, על פי הסדרים בין-לאומיים, לצורך שידורי טלוויזיה ורדיו והמשמשים היום להעברת שידורי רשות השידור, הטלוויזיה הלימודית, גלי צה"ל והשידורים לפי חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, התש"ן–1990 ישמשו גם להעברת שידורי ערוץ הכנסת ברדיו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ