הידרדרות בתמיכה הציבורית בנתניהו בעקבות תפקודו במבצע

סקר של ערוץ 2 מעלה כי רק 38% מהישראלים מרוצים מרה"מ במהלך "צוק איתן". בשבוע שעבר תמכו בו 55% ואילו בתחילת המבצע הנתון עמד על 82%

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הידרדרות בתמיכה הציבורית בראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות הימשכות הלחימה בדרום. סקר שערכה חברת "שילוב מילוורד בראון" עבור חדשות 2 מעלה כי רק 38% מהישראלים מרוצים מתפקודו של נתניהו, לעומת 50% שאינם מרוצים. מדובר בירידה משמעותית ביחס לשיעור התמיכה בנתניהו רק ארבעה ימים קודם לכן, שעמד על 55%. 

לפני כשלושה שבועות, בסקר דומה שערך הערוץ, עמד שיעור התמיכה בראש הממשלה על 63% ובתחילת המבצע, אחרי כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועת עזה, זכה נתניהו לתמיכת שיא שעמדה על 82% תמיכה.

אי שביעות הרצון מתפקוד נתניהו במבצע באה לידי ביטוי גם בסוגיית הטיפול בעורף: 68% מהנשאלים השיבו שהטיפול בתושבי העוטף אינו טוב, לעומת 24% בלבד שחושבים שהממשלה דאגה לתושבים בצורה טובה.

רוב הנשאלים תמכו בדחיית פתיחת שנת הלימודים בדרום, אם המצב הביטחוני יימשך, וזאת בניגוד לעמדה הברורה שהשמיע נתניהו בנושא בישיבת הממשלה האחרונה. רק 18% מהנשאלים טענו שיש לפתוח את שנת הלימודים ברחבי הארץ. לעומתם, 63% מהנשאלים השיבו שאין לפתוח את שנת הלימודים באזור הדרום ו-15% סברו שכל עוד תימשך הלחימה  אין לפתוח את שנת הלימודים בכל רחבי הארץ. 

נתניהו במסיבת עיתונאים בקריה, בשבוע שעבר צילום: עופר וקנין

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ