נתניהו עקץ את לפיד: כל מנהיג אחראי ידרוש הגדלת תקציב הביטחון

באירוע לקראת השנה החדשה אמר ראש הממשלה, כי "לנוכח האיומים ההולכים ונצברים סביבנו לא ייתכן שלא להגדיל את תקציב הביטחון, והוא יגדל במיליארדים רבים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עקץ היום (שני) את שר האוצר , באירוע עם עובדי משרד ראש הממשלה לציון השנה החדשה. "אין שום מנהיג אחראי שמול האיומים שהולכים ונצברים סביבנו לא יאפשר ולא ידרוש הגדלה משמעותית של תקציב הביטחון, אל מול המציאות והאתגרים הביטחוניים, וכך גם נעשה. הגדלה משמעותית במיליארדים רבים", אמר.

בליכוד וביש עתיד כי חרף חילוקי הדעות בין ראש הממשלה לשר האוצר על , אין להם כוונה להקדים את הבחירות. שר האוצר יאיר לפיד הכריז  אתמול בראיונות למהדורות החדשות כין אין בכוונתו לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות. "לדעתי יש עתיד תשב בקואליציה גם ב-2016. נבחרנו לארבע שנים, אני לא רואה סיבה לפרק את הממשלה, אבל לי יש קווים אדומים ולא אעבור עליהם. יש ערכים שהלכתי עליהם לבחירות ואף אחד לא יגרום לי להתכופף", אמר לפיד.

לפיד התייחס גם לתקציב הגזירות הקודם שהעביר: "שילמתי מחיר פוליטי כבד והציבור שילם מחירים כבדים. המשק יכול ללכת לתקציב הזה בלי להעלות מסים או לקצץ בשירותים החברתיים. אני לא רואה סיבה ללכת לבחירות כל עוד יש איזון בין כלכלה לביטחון ולצרכים חברתיים".

נתניהו ולפיד בכנסת ב-2013צילום: אמיל סלמן

גם בכיר בליכוד העריך אתמול שהבחירות לא יוקדמו. לדבריו, "לאף אחד, חוץ , אין אינטרס כרגע ללכת לבחירות". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב והצהיר אתמול שהתקציב הנוכחי יידרוש תוספת משמעותית לתקציב הביטחון.

חרף האינטרס המשותף להגיע לפתרון, ראש הממשלה ושר האוצר עדיין לא הצליחו להגיע להסכמות ביניהם על תקציב המדינה גם לאחר הפגישה ביניהם אתמול. סלעי המחלוקת העיקריים הם גובה תקציב הביטחון, עומק יעד הגרעון, ודרישת שר האוצר להעניק תוספת תקציב למשרדי החינוך והרווחה. שני הצדדים לא הציגו יעדים חד משמעיים בשלוש נקודות המחלוקת והדבר מותיר פתח למשא ומתן ביניהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ