יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הפנים גדעון סער הודיע הערב (רביעי) באירוע הרמת כוסית שכינס כי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. "לאחר ששקלתי, חשבתי, התייעצתי רבות, וחשבתי היטב, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים", אמר סער. "היום אני מבקש ליהנות מקצת יותר פרטיות שקט וחופש. אני מרגיש שזה הדבר הנכון עבורי ועבור יקיריי ואהוביי. בקרוב דוד יתחיל ללכת ואני רוצה להיות לצידו כשהוא מתחיל ללכת יד ביד. אני רוצה להיות יותר עם בנותיי האהובות, דניאלה ואלונה. עם אשתי אהובתי גאולה. ערב שנה חדשה אני מתכוון לצאת לדרך חדשה".

"אחרי חגי תשרי אגיש את התפטרותי מהממשלה ולאחר מכן גם מחברותי בכנסת. הכל יתבצע באופן מסודר. פוליטיקה איננה מקצוע. פוליטיקה היא שליחות למען עם ישראל", אמר סער. "נועדנו לשרת את העם, לא לשלוט בעם. אעזוב את תפקידי, אבל אינני עוזב אתכם. אני חבר בליכוד ונשאר בליכוד. לכל אחד יש את הסגנון שלו. אני העדפתי למסור את הודעתי כאן הערב ולא במעמד אחר, כי אתם שלחתם אותי לשליחות. הערב אני מבקש לומר לכם, תודה".

סער הפנה ביקורת מרומזת גם לראש הממשלה ולעמיתיו בממשלה. "חשוב לי הערב לומר עוד דבר אחד לימים שיבואו. לעם קשה, יוקר המחיה, מחירי הדיור. אסור לפגוע בחינוך; אסור לפגוע ברווחה; אסור לפגוע בבריאות; אסור לפגוע בשכבות החלשות; אסור לגעת בכבשת הרש. המוני העם הפשוט נתנו בנו אמון פעם אחר פעם. אל נא נאכזב אותם".

סער בהרמת הכוסית, הערב ברמת גןצילום: עופר וקנין

לאירוע שקיים סער בכפר המכביה ברמת גן, הגיעו רבים מבכירי הליכוד וכן מאות פעילים פוליטיים. בין השאר, הגיעו לאירוע מקורבו של ראש הממשלה, השר יובל שטייניץ, יד ימינו לשעבר של נתניהו, סגן השר אופיר אקוניס, סגן השר צחי הנגבי ויו"ר הקואליציה, יריב לוין ולצדם חברי הכנסת דני דנון ומשה פייגלין מהמחנה הנצי במפלגה. סער הסתיר את הכרזתו מהח"כים על הבמה, כמו גם מרבים ממקורביו ומעיתונאים ששוחחו איתו בימים האחרונים.  

על מסכי הטלוויזיה באולם הוקרנו תמונות של סער ממפגשים וסיורים שערך בשנה החולפת. דקות אחדות לפני השעה 20:00, הוא נכנס לאולם לצלילי ג׳ינגל הליכוד וחצה אותו לכל אורכו כשהוא מתקבל בהתלהבות על ידי המוזמנים. האולם היה צר מלהכיל את כל מאות המוזמנים, ולקראת תחילת האירוע נפתח אולם נוסף כדי להכיל את האורחים הרבים שלא מצאו מקום באולם המרכזי. שלט ענק, ״אוהבים אותך, גאולה״, הוחזק על ידי כמה מהפעילים לאות הזדהות עם רעייתו של סער, העיתונאית גאולה אבן, שהושעתה רק יממה קודם לכן מהגשת תכניתה בערוץ הראשון לאחר שראיינה את ח״כ גילה גמליאל חרף האיסור שהוטל עליה לראיין חברי ליכוד בשל קרבתה לשר. סער התבדח כשהסיט את המיקרופון של הערוץ הראשון.  אבן עצמה לא נראתה באולם.

האירוע נפתח בשבחים לפועלו של סער. ״השר החברתי מספר אחד, אוזן קשבת״, הגדיר אותו מנחה האירוע. לאחר מכן הוקרן סרטון ובו רשימת ההישגים של סער, בהם מינויו של ראובן (רובי) ריבלין לתפקיד נשיא המדינה, הארכת תוקפו של שעון הקיץ וחקיקת רפורמת המרפסות. הסיסמה שפתחה את האירוע כולו היתה, ״מנהיגות, ערכים, עשייה״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ