ח"כ באופוזיציה: השר פרי אמר שיש עתיד מתכוונת לפרוש מהממשלה

ביומיים האחרונים התברר שהמרחק בין נתניהו ללפיד בנוגע למתווה התקציב עדיין גדול, אך לא ברור אם הצהרה זו אינה אלא רק אמצעי לחץ

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אחד מחברי האופוזיציה הופתע היום (שני) לקבל שיחת טלפון מהשר יעקב פרי (יש עתיד). "פרי הודיע שיש עתיד מתכוונת לפרוש מהממשלה ויאיר לפיד מתכוון לעמוד בראש האופוזיציה", אמר חבר הכנסת המשתייך לאחת מהסיעות הערביות. "הוא אמר שהפערים בין ראש הממשלה ללפיד בנושא התקציב רחבים מדי ובלתי ניתנים לגישור". השר פרי סירב להגיב לדברים.

לעת עתה לא ברור אם יש עתיד אכן מתכוונת לפרוש מהממשלה או שמא דבריו של פרי נועדו לדלוף כדי לייצר לחץ נוסף על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. באפשרות השנייה תומכים גם במפלגת מרצ שאישרה היום שלפיד גישש בניסיון לקבל את תמיכת הסיעה במועמדותו לראשות האופוזיציה. "מרצ לא תתמוך בלפיד", הבהירו בכירים במפלגה, שהעריכה כי זהו תרגיל פוליטי בלבד.

אולם כך או אחרת, ביומיים האחרונים התברר שאף שהושגו סיכומים בנוגע למתווה התקציב, המרחק בין ראש הממשלה לשר האוצר עדיין גדול, ונתניהו הוסיף לקרוא בימים האחרונים להקצאת תוספת משמעותית לתקציב הביטחון. אתמול נפגשו השניים ביחידות, אך לא הושג בפגישה זו כל הישג, והשניים קבעו להיפגש שוב בימים הקרובים פעם נוספת. על אף ששר האוצר הכריז בשבת שהגיע להבנות עם ראש הממשלה, נתניהו מוסיף לצאת בהצהרות לוחמניות ודורש לשדרג את תקציב מערכת הבטחון. בישיבת פורום המטה הכללי שנערכה היום במועצה האזורית אשכול, הבהיר נתניהו כי דרישותיו להגדלה משמעותית של תקציב מערכת הביטחון עדיין תקפות. "הכי קל לפזר הבטחות לכל אחד, הרבה יותר קשה לנהל מדיניות אחראית", אמר נתניהו והוסיף: "האיומים הביטחוניים על מדינת ישראל מחייבים הגדלה ניכרת של תקציב הביטחון".

שר האוצר, יאיר לפיד, היום בישיבת סיעת יש עתידצילום: תומר אפלבאום

אתמול נפגש נתניהו בפעם השנייה בתוך שבועיים עם חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן (יהדות התורה). לפי גורם בבית היהודי, "הם דיברו פוליטיקה, לא על קניידעלך לקראת ראש השנה". בשבוע שעבר חשף גפני כי בפגישה קודמת שקיים עמם ראש הממשלה, הוא אמר להם שהוא מתנגד לחוק מע"מ אפס, יוזמת הדגל של שר האוצר, יאיר לפיד.

באופוזיציה העריכו אתמול שהפגישה עם הסיעות החרדיות נועדה להכשיר את כניסתן לממשלה אם לפיד יודיע, בסופו של דבר, על פרישה. זאת אף שגורמים בישראל ביתנו אמרו שהמפלגה תתנגד לכניסת החרדים במקום לפיד. יו"ר הקואליציה, יריב לוין, אמר בחודשים האחרונים כמה פעמים שהדלת לקואליציה לסיעות החרדיות פתוחה אך גם המפלגות החרדיות וגם השותפות הקואליציוניות לא אפשרו את קידומו של המהלך עד כה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ