דנון לא יכנס את מרכז הליכוד בניסיון למנוע מנתניהו להקדים את הפריימריז

"לא אתן לעשות מחטף בבחירות לראשות הליכוד", אמר דנון. השבוע ניסה נתניהו לגייס את פייגלין לחזית מול יריבו, אולם הוא סירב למהלך

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר מרכז הליכוד דני דנון הודיע כי לא יאפשר את כינוסו של מרכז הליכוד בשבוע הבא, אף שהדיון נקבע על ידו, כדי למנוע מראש הממשלה בנימין נתניהו אפשרות להעלות באותו מעמד את בקשתו להקדמת הבחירות ולקבל את אישור המרכז.  

נתניהו לא זקוק לאישורו של דנון לכינוס המרכז, אך ליו"ר המרכז יש אפשרות להקשות על ראש הממשלה באופן משמעותי לקדם את המהלך. "לא אתן לעשות מחטף בבחירות לראשות הליכוד", אמר, "אציע ליו"ר התנועה מועדים סבירים לקיום התמודדות ראויה והגונה שמכבדת מפלגת שלטון. תנועת הליכוד נמצאת בשיאו של תהליך התעוררות ולא אאפשר ששוב ישתקו את התנועה וישתיקו את חבריה, לא אתן שיפגעו בדמוקרטיה בליכוד, המפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל".

נתניהו נפגש שלשום עם יריבו מהליכוד, ח״כ משה פייגלין, בניסיון לזכות בתמיכתו בהקדמת הבחירות הפנימיות לראשות המפלגה. בפגישה העריך נתניהו שהקואליציה עשויה להתפרק בחודשים הקרובים ושבכל מקרה הבחירות יתקיימו בשנה הקרובה. עוד העריך נתניהו שתקציב המדינה הנוכחי הוא האחרון שממשלתו תעביר לפני הבחירות. לדברי ראש הממשלה, הקדמת הבחירות הפנימיות נועדה להכין את הליכוד לבחירות הבאות, בדומה להכנות שעושות מפלגות נוספות בימים אלה.

דני דנוןצילום: מיכל פתאל

השניים נפגשו, לבקשת נתניהו, בשל הערכתו שללא תמיכת מחנה פייגלין הוא יתקשה להעביר את המהלך במרכז. נתניהו ביקש למסד ציר של שיתוף פעולה בין השניים, בין היתר כדי להחליש את השפעתו של יו"ר המרכז דנון, שכבר הבהיר שיפעל כדי למנוע את הקדמת הבחירות לראשות המפלגה. "ביבי מפחד ליפול בהצבעה במרכז״, אמר לאחרונה בכיר בליכוד, "לא ברור אם למחנה פייגלין לבדו יש מספיק כוח כדי להפיל את היוזמה, אבל אין ספק שאם הפייגלינים יתנגדו זה ייתן רוח גבית גם למחנות אחרים לצאת נגד ראש הממשלה". אלא שפייגלין, שכבר הכריז על כוונתו להתמודד מול נתניהו, סירב לתמוך במהלך.

גורמים בליכוד ששמעו מנתניהו מסרים דומים בימים האחרונים לוקחים את דבריו בעירבון מוגבל. לדבריהם, התבטאויותיו של נתניהו לפיהן הבחירות בפתח, נועדו בעיקר להכשיר את המהלך של הבחירות הפנימיות. "מוקדם לומר מתי יהיו הבחירות", הסבירו במפלגה, "נתניהו רוצה לבסס את שלטונו בליכוד דווקא עכשיו, אחרי שיריבו העיקרי גדעון סער הודיע על פרישה ולפני שמועמד אחר יצליח לצבור תאוצה. אחרי שינצח, פתאום יתברר שהוא מסוגל למשוך גם עוד שנתיים בתפקיד״.

ככל הידוע, גם פייגלין שותף להערכה זו והתנגדותו למהלך נועדה למנוע מראש הממשלה לבצר את שלטונו כבר עכשיו לתקופה ממושכת, מבלי שיזדקק יותר לתמיכת חברי מרכז המפלגה. בלשכתו של פייגלין סירבו להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ