נתניהו מתקרב לחרדים: "לא התנגדתי לצירופם לקואליציה, צריך אחדות רחבה"

רה"מ הסביר ל"קול ברמה" מדוע כשל בבלימת חוק הגיור, וציין את הפרשה השבועית שנוהג לקרוא, זכיית בנו בחידון התנ"ך ועבודת אשתו בבי"ס חרדי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ממשיך לנסות לחמם את יחסיו עם הציבור החרדי והמפלגות החרדיות, כחלק מהיערכותו למערכת הבחירות הבאה. "אני חושב שהציבור החרדי יודע את האמת. גם עכשיו בנושא הכוונה שלי היתה ברורה – רציתי לשמור על אחדות העם, לא לקרוע קרעים ולא לגזור גזרים", אמר אתמול (שני) נתניהו בראיון לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", לאחר אישורו של החוק בוועדת החוקה של הכנסת.

"אנחנו צריכים את הקולות ולא תמיד יש לנו אותם. כל עוד מבנה הכנסת הוא כפי שהוא אנחנו יודעים שהרוב מכריע", ניסה ראש הממשלה להסביר מדוע כשל בניסיונו לבלום את קידום חוק הגיור, והבהיר למאזינים כי רצה לשלב את המפלגות החרדיות בקואליציה, אלא ששותפותיו מנעו את המהלך. "החרדים לא היו מנודים מהקואליציה בראשותי, מפני שלא אני הוא זה שהתנגדתי לצירוף של איזושהי מפלגה. זו היתה התנגדות של כמה משותפיי, ולצערי היא מנעה יצירת ממשלת אחדות רחבה", אמר נתניהו. "אני חושב שזה מה שצריך בימים אלה, אחדות רחבה של עם ישראל על כל חלקיו, כל פלגיו".

ראש הממשלה הוסיף כי אינו "מנדה חרדים, זה אבסורד. אני לא נוהג כך בחיי הציבוריים ולא הפרטיים", ומנה כמה פעולות שנוהג לעשות. "כל שבת אני קורא עם בני את פרשת השבוע. לא מן השפה אל החוץ. אני מקיים חוג תנ"ך. כל כמה חודשים אנחנו נפגשים בנוסף לקריאת פרשת השבוע, אנחנו נפגשים, רבנים, מלומדים ואחרים ולומדים פרק בתנ"ך. זה מאוד מרגש ועמוק", הוא אמר.

נתניהו בכנסת, אתמולצילום: דוברות הכנסת

נתניהו הוסיף כי "יש גישה של שותפות גורל והבנה עמוקה ביסודות הקיום של העם היהודי שאני גם שותף לה והיא עמוק בתוכי. רעייתי פסיכולוגית בבית ספר לחרדים וממנה אני שומע דברים מאוד יפים על הציבור החרדי. בני היה חתן התנ"ך של ישראל בגיל 15. אלה דברים אמיתיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ