נתניהו יציע לקיים את הבחירות לראשות הליכוד ב-25 בדצמבר

לפי ההצעה שיגיש בשבוע הבא למרכז המפלגה, יוכל רה"מ לקבוע נציג אחד בכל עשירייה ברשימה לבחירות. דנון, שיגיש הצעה נגדית: "מחטף שייכשל"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לבקש מחברי מרכז הליכוד לקיים את הבחירות לראשות המפלגה ב-25 בדצמבר. המרכז יכונס ביום ראשון הקרוב כדי להצביע על ההצעה של נתניהו.

ניצחונו של נתניהו בבחירות הפנימיות מובטח, ולפי שעה רק חבר הכנסת משה פייגלין הודיע שבכוונתו להתמודד מולו על התפקיד. בנוסף, נתניהו צפוי לבקש הצבעה על הצעתו לשינוי דרך קביעת רשימת המפלגה לכנסת. על פי ההצעה שיקדם, ראש הממשלה יוכל לקבוע את זהותו של נציג אחד בכל עשירייה ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. מלבד זאת, חברי המרכז יהיו זכאים לקבוע את זהות נציגי המחוזות ברשימה ואילו כלל מתפקדי הליכוד יהיו הגוף שיבחר את מרבית הרשימה לכנסת.

נתניהו ודנון בישיבת סיעת הליכודצילום: אמיל סלמן

יו"ר מרכז הליכוד דני דנון הציע לפני כשבועיים שהבחירות לראשות התנועה ומועמדה לראשות הממשלה ייערכו ב־28 בינואר 2015, ושישיבת המרכז שבה תוכננו דיון והצבעה על שינויי החוקה, ובכללן קביעת השיטה לבחירת מועמדי הליכוד לכנסת, תיערך כמתוכנן ב־24 בדצמבר. שתי ההצעות יועלו ביום ראשון הקרוב להצבעה במרכז. היום כינה דנון את הצעת ראש הממשלה "ניסיון מחטף המנוגד לחוקת התנועה" שצפוי להיכשל, ואמר כי לא יתמוך בו. "אל לנו לשנות את חוקי המשחק ביום המשחק", הוסיף.

ביחס להצעת נתניהו לאחד את יום הבחירות לראשות הליכוד עם ההצבעות על שינויי החוקה, אמר דנון כי "ראש הממשלה הודיע בצורה פומבית כי הבחירות לכנסת לא נמצאות באופק. לפיכך, אמליץ לחברי המרכז לקיים את הבחירות לראשות התנועה רק בחודש ינואר, לאחר השלמת התהליך הדמוקרטי של שינויי החוקה".

בסביבתו של נתניהו דחו את הטענות שמדובר במחטף שהוא מבצע כדי למנוע מיריבים פוטנציאליים שלו להתחזק ולצבור פופולאריות לקראת התמודדות מולו. "ההצעה נועדה להכין את הליכוד לבחירות", אמרו, "קיום הבחירות בסוף דצמבר יאפשר לכל מי שרוצה להתמודד מספיק זמן כדי להכשיר את מועמדותו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ