השרים אישרו: אין לדבר בטלפון נייד במעבר חציה

יוזם הצעת החוק, ח"כ עמאר, הסביר כי "מבחינה בטיחותית, אין כל הבדל בין השימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה לבין השימוש בו בזמן חציית הכביש"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת חוק איסור השימוש בטלפון נייד ומכשירים אלקטרוניים המחוברים לאוזניות להולכי רגל במעברי חציה. את הצעת החוק הגיש ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), המכהן גם כיו"ר השדולה לבטיחות בדרכים של הכנסת. הצעת החוק תובא לקריאה טרומית כבר ביום רביעי הקרוב במליאת הכנסת.

ח״כ עמאר, אמר לאחר ההצבעה כי הוא "מברך על אישור החוק בוועדת השרים  ומתכוון לעשות ככל הניתן כדי לקדמו במהירות עד לאישורו הסופי. הולך רגל החוצה כביש, גם אם במעבר חציה מסומן, יהיה הרבה יותר בטוח ללא השימוש בטלפון הנייד". 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי ריבוי האמצעים הטכנולוגיים הנמצאים כיום בשימוש ומאפשרים שליחת הודעות, מיילים ושימוש באפליקציות שונות, מעצימים באופן ניכר את הסכנה להולכי הרגל. כמו כן, נכתב כי ישראל נמצאת במקום גבוה ולא מחמיא בקרב המדינות המפותחות ביחס למספר הולכי הרגל הנפגעים בה מדי שנה.

לדברי עמאר בהסבר להצעה, "החוק הזה ימנע בעתיד נפגעים והרוגים רבים מקרב הולכי הרגל שמקפחים את חייהם בגין חוסר תשומת לב בעת השימוש בטלפון הנייד. מבחינה בטיחותית, אין כל הבדל בין השימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה לבין השימוש בו בזמן חציית הכביש, בשני המקרים הן הנהג והן הולך הרגל מסכנים את חייהם ואת חיי הסובבים אותם".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ