לפיד: "הכל תקוע, וראש הממשלה עומד מהצד"

שר האוצר מתח היום ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו ואמר כי הוא עוסק ב"פוליטיקה קטנה". בכירים בליכוד בתגובה: "אין גבול לפרצוף הכפול של לפיד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר יאיר לפיד מתח היום (שבת) ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל התנהלות הממשלה, במיוחד סביב העברת תקציב המדינה. "הכל תקוע וראש הממשלה עומד מהצד. הדיור תקוע, התקציב תקוע, היחסים הבינלאומיים שלנו נמצאים בהתדרדרות", אמר לפיד. "במקום להעביר תקציב ולטפל בכל הבעיות הללו הם מתעסקים בפוליטיקה הכי קטנה שיש: מה יהיה אחרי הבחירות ואיך נעשה קיניוקטורות עם החרדים". לפיד אמר את הדברים באירוע שבתרבות בתל אביב. בכירים בליכוד בתגובה: "אין גבול לפרצוף הכפול של לפיד".

לפיד התייחס למשבר הקואליציוני בממשלה. "כל מה שצריך כדי לפתור את המשבר הזה שכולם יתעסקו במה שחשוב ולא בעסקנות פוליטית", אמר. "מדינת ישראל לא צריכה בחירות היא צריכה שנעביר תקציב חברתי, שנטפל בדיור, שנטפל ביוקר המחיה, שנעבוד בשביל האזרחים".  

שר האוצר לפיד במליאת הכנסת, השבוע

לדבריו, "הכל תקוע כי מבחינתם אי אפשר להעביר את תקציב המדינה עד שלא יבואו שלושה חברי מרכז שיש להם קשרים ויתנו אישור להעביר את התקציב. זה סוג הדברים שבאנו לשנות. אנחנו צריכים להתעסק במה שחשוב ולא בשטויות ומה שקורה עכשיו זה שמתעסקים בשטויות".

הוא הוסיף כי "ראש הממשלה צריך להחליט שהוא לא רוצה בחירות ולהעביר תקציב ולהתייצב בפני מפלגתו ולומר להם שחגיגת השחיתות נגמרה. התקציב שהם יוצאים נגדו עכשיו הוא תקציב שהם הצביעו בעדו בממשלה. אני לא מבין איך יכול להיות שמפלגת שלטון לא רוצה להעביר תקציב ותוכנית דיור שהיא הצביעה בעדה. במקום להתעסק במה שחשוב הם מתעסקים בשיקולים פוליטיים".

בכירים בליכוד הגיבו בחריפות על הדברים ואמרו: "אין גבול ואין בושה לפרצוף הכפול של לפיד, אשר מצד אחד מדבר על פוליטיקה חדשה ומצד שני בוחש ועוסק בפוליטיקה ישנה במלא כיעורה. לאחר שנכשל בניהול הכלכלה, ניסה להעביר תקציב שפוגע בצה"ל ובביטחון, וקידם חוק שלא יוריד את מחירי הדיור וייטיב רק עם קבלנים המקורבים ליועציו ולמפלגתו - פנה לפיד מאחורי הגב לסיעות החרדיות על מנת לפתות אותן לפוטש. על כך מעידים ח"כ ליצמן ובכירים נוספים. הציבור שנתן ללפיד 19 מנדטים מצפה ממנו לסור מדרך האיומים, התכתיבים, ההשתלחויות והפופוליזם ולהתחיל סוף סוף לפעול באחריות לטובת העם והמדינה". 

תגובות