פניה למבקר: בדוק את השימוש שעושה משפחת נתניהו בקשבי מערך ההסברה

הבוקר פורסם ב"הארץ" כי לשכת רה"מ שמה את המעקב אחר דיווחים בנושא המשפחה בראש סדר העדיפויות; ח"כ נחמן שי למבקר: על פניו מדובר בגיוס משאבים ממלכתיים לאומיים לצרכים אישיים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו בנתב"ג, בספטמבר האחרוןצילום: עמוס בן גרשום לע"מ

ח"כ נחמן שי ממפלגת העבודה פנה הבוקר (שלישי) למבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, וביקש ממנו לקיים בדיקה של פעילות יחידת התקשוב של מערך ההסברה הלאומי.

ח"כ שי פנה למבקר בעקבות תחקיר "הארץ" שחשף כי לשכת ראש הממשלה מפעילה את הקשבים של מערך ההסברה באיסוף מידע על פרסומים תקשורתיים סביב ענייניה הפרטיים של משפחת נתניהו. 

"תפקידה של המחלקה הוא לעקוב אחר ידיעות בתקשורת ברמה הממלכתית ולשרטט בפני הממשלה כולה והעומד בראשה את סדר היום בתקשורת", כתב ח"כ שי למבקר. "אולם, הבוקר פורסם כי סדר יום זה עוות לחלוטין. עובדי המחלקה, אשר כמובן שכרם משולם מקופת המדינה, נדרשו לקיים יעדים חדשים ולדווח על פרסומים הקשורים במשפחת נתניהו. על פניו מדובר בגיוס משאבים ממלכתיים לאומיים לצרכים אישיים". 

ח"כ שי הוסיף במכתבו לשופט שפירא: "אני דורש כי משרדך יבחן בהקדם האם המשאבים הכספיים שמדינת ישראל מקצה לנושא התקשוב - אכן מופנים למטרות ממלכתיות ראויות או שהם משרתים סדר יום מעוות ולקוי".

תפקידה של מחלקת התקשוב במערך ההסברה הלאומי הוא לשקף בשביל ראש הממשלה ושורה של יועצים בכירים את סדר היום של התקשורת בישראל, ולעדכן בזמן אמת על פרסומים בתקשורת שנוגעים לעבודת הממשלה או לאירועים משמעותיים שמתרחשים במהלך היום. אבל בשנים שבהן מכהן בנימין נתניהו כראש ממשלה הונחו הקשבים לעקוב אחרי כל פרסום בנושא ענייניה האישיים של משפחת נתניהו בתקשורת, כולל טורי הרכילות, ולדווח עליו באופן מיידי.

על פי התחקיר שפורסם הבוקר, מסמך נהלים פנימי של מחלקת התקשוב מתחילת 2011 שהגיע לידי "הארץ" מבהיר לקשבים שעוקבים אחרי ערוצי הטלוויזיה והרדיו, כי דיווחים בעניינה של שרה נתניהו או ילדיו של ראש הממשלה הינם בראש סדר העדיפויות. עובדים במחלקת התקשוב בעבר ובהווה מעידים כי ההנחיה להציב בראש סדר העדיפויות את המעקב אחרי פרסומים בתקשורת על ענייניה הפרטיים של משפחת נתניהו קיימת עד היום. הדבר בלט בדיונים בבית הדין לעבודה על התביעה של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, שבה הוא מתאר מקרים מביכים רבים שבהם היתה מעורבת שרה נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ