מקורות בליכוד: "אנו נערכים לאפשרות שנתניהו ייחקר בפרשת מני נפתלי"

בכיר בליכוד אמר הערב כי מאחורי הקמפיין נגד נפתלי עומדת אשת ראש הממשלה: "שרה נתניהו היא זאת שלוחצת לתקוף את מני נפתלי, למרות שמדובר במהלך בעייתי מאוד. אנחנו מיואשים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מקורות בליכוד אמרו הערב (חמישי) כי הם "נערכים לאפשרות שנתניהו ייחקר בפרשת אב הבית לשעבר, מני נפתלי. בכיר בליכוד אמר הערב כי מאחורי הקמפיין נגד נפתלי עומדת אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. לדברי הבכיר, "שרה נתניהו היא זאת שלוחצת לתקוף את מני נפתלי, למרות שמדובר במהלך בעייתי מאוד. אנחנו מיואשים".

הקמפיין נגד נפתלי החל בתגובה לדו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה, שפורסם השבוע. ממצאי הדו"ח כללו הוצאות מופרזות, עקיפה של מגבלות תקציב בדרכים מפותלות, פעולות בזבזניות וחוסר רגישות ציבורית במעונות הציבוריים וזה הרשמי בין השנים 2009 ו-2013.

בתגובה הרשמית של הליכוד לדו"ח המבקר, נאמר, בין היתר, כי "ההוצאות גדלו משמעותית בתקופה מסוימת, שבה ניהל את המעון הרשמי מני נפתלי - עובד ממורמר לשעבר, המוביל מסע השמצות והכפשות נגד ראש הממשלה, על מנת להוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בתקופת בחירות. הוצאות המעון הרשמי ירדו ופחתו משמעותית לאחר עזיבתו של נפתלי את התפקיד".

שרה ובנימין נתניהוצילום: מוטי מילרוד

כמו כן, לפני פרסום הדו"ח נתניהו, תדרך נתניהו את חברי הליכוד, והורה להם להטיל את האשמה על התקציב המנופח שהוקצה למעונו הרשמי על נפתלי. לעומת הבכיר, חברי כנסת שהשתתפו בישיבת ההיערכות שבו חולק דף המסרים, טוענים כי שרה נתניהו לא התייחסה כלל לענייני נפתלי. 

יו"ר העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר הערב כי "בסערה הקודמת נתניהו לא עשה כלום והומלסים קפאו למוות". הרצוג, שאמר את הדברים בכינוס בחירות בהוד השרון, הוסיף ואמר: "אני רק חושש שאם גם הפעם הטיפול בסערה ייכשל, ביבי יאשים את בני נפתלי".

ממטה הבחירות של הליכוד נמסר: "הדברים אינם נכונים. נתוני ההוצאות במשך השנתיים מדברים בעד עצמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ