לפיד נגד המחנה הציוני: "לא מבין את השתיקה שלהם, הם לא ממש נחושים להנהיג את האופוזיציה"

יו"ר יש עתיד תהה מדוע לבני והרצוג אינם מגיבים על כך שהחינוך "ישלט על ידי שלוש מפלגות סקטוריאליות", ואמר כי מפלגתו תעתור לבג"ץ נגד החלטתו של נתניהו להרחיב את הממשלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יושב ראש מפלגת יש עתיד יאיר לפיד תקף היום (שבת) את המחנה הציוני ואמר כי נראה שראשי המפלגה "לא ממש נחושים להנהיג את האופוזיציה". באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה אמר לפיד: "אני לא מבין את השתיקה שלהם. מערכת החינוך של מדינת ישראל תישלט עכשיו על ידי שלוש מפלגות סקטוריאליות: בנט, יו"ר הבית היהודי, ישמש כשר חינוך, פרוש מיהדות התורה יהיה סגן שר החינוך ומשולם נהרי מש"ס יו"ר ועדת החינוך של הכנסת – ששתיים מהן (ש"ס ויהדות התורה) מתנגדות לעצם הרעיון של לימודי ליבה. זה מתכון לאסון, ומפלגת 'המחנה הציוני' שותקת כי כולם יודעים שהם גם היו נותנים את זה ואפילו יותר ואולי הם מחכים לטלפון שיזמינו גם אותם להשתתף במסיבה הזו. אם הם לא יובילו את האופוזיציה – אנחנו נוביל אותה".

לפיד תקף גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכינה את החלטתו של האחרון להרחיב את הממשלה כך שתמנה יותר מ-18 שרים "שחיתות פוליטית", ואמר כי מפלגתו תפנה לבג"ץ בעניין. לדברי לפיד, "הם אומרים לנו שאין לזה עלות תקציבית וזה שקר גס. אני הייתי שר אוצר ולי קשה למכור שטויות כאלה. הצעד הזה עולה מאות מיליונים ולכן מדובר בשחיתות פוליטית. כל מיניסטריון נוסף מייצר פעילות, ג'ובים לפעילים בלי סוף וכל הדברים הללו עולים הון תועפות. אסור להם משפטית, זו הונאה "למכור" לשרים שאין לכך עלות תקציבית. זה כסף ציבורי שצריך ללכת לרווחה, לבריאות ולכל מה שחשוב עבור אזרחי מדינת ישראל".

לפיד בסינמטק תל אביב, ביום רביעי האחרוןצילום: עופר וקנין

לפיד ציין גם את יחסיו הטובים עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "צלצלתי לליברמן לאחר שהצהיר שהוא לא מצטרף לקואליציה ובירכתי אותו. זה צעד נכון ואמיץ. אנחנו עובדים יחד בשיתוף פעולה טוב מאוד. נגיד, את חוק ה-18 שרים, זה חוק שהעברנו יחד".

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה לדברים של לפיד כי "מצחיק לראות את מי שחמאת ממשלת לפיד-נתניהו הכושלת עדיין מרוחה על ראשו, משחק אותה אופוזיציה. מוטב שילמד מהרצוג שכשהוא אומר משהוא הוא מתכוון לזה, ויפסיק לסייע לממשלת הכישלון הלאומי שנתניהו מקים באמירות חסרות אחריות שמפלגות את האופוזיציה".

ח"כ אראל מרגלית מהמפלגה הגיב גם הוא לדברים ואמר כי "יאיר לפיד שכח שהוא היה שותף לממשלתו של נתניהו ולא עזב אלא הועזב, שכח שבראש האופוזיציה עומד מי שקיבל עשרים וארבעה מנדטים ולא אחד עשר, שכח שהמטרה המשותפת היא לא לירות בתוך הנגמ"ש אלא להילחם בממשלה הנוכחית".

מרגלית פנה ללפיד ואמר: "יאיר לפיד, חיזקת כבר את נתניהו כשישבת בממשלתו. עכשיו אתה אופוזיציה. אנחנו מזמינים אותך לעבוד איתנו יחד כאופוזיציה מאוחדת".

גם ח"כ סתיו שפיר הגיבה לדברי לפיד ואמרה כי "מצחיק לקבל עצות ממי שעד לפני שלוש דקות ישב עם נתניהו בממשלה, ולא רק זה אלא גם הכריח אותו להכניס לקואליציה את המפלגה הסקטוריאלית ביותר בכנסת - הבית היהודי". שפיר הוסיפה כי "ישיבתו של לפיד בממשלת נתניהו עלתה למשלם המסים הישראלי מיליארדים שהוזרמו למימוש מטרותיו של הבית היהודי ולקידום מקרובים ועסקנים".

חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) התייחס היום לאפשרות שמפלגתו תחבור לקואליציה של נתניהו ואמר כי "הפעם הימין יצטרך להסתדר בלי הבייביסיטר השמאלני התורן שבא לנקות אחריו". לדבריו, "אנחנו באופוזיציה ונישאר שם, למרות כל ניסיונות הגישוש והפיתוי, ואם מישהו יחשוב אחרת הוא צפוי להתנגש בהתנגדות עזה בתוך הסיעה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ