נתניהו: האיום האיראני יתפוס מקום מרכזי באתגרי הממשלה החדשה

לדברי ראש הממשלה, "איננו מרפים מן המאמץ להתריע בפני המעצמות שהסכם פשרני עם איראן יתברר כטעות שתגבה מחיר יקר מאוד. בכל מקרה ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בצהריים (רביעי) כי ההתמודדות עם תוכנית הגרעין של איראן "תתפוס מקום מרכזי" באתגריה של הממשלה החדשה. לדבריו, "הסכם פשרני עם איראן יתברר כטעות שתגבה מחיר יקר מאוד".

בנאום שנשא במליאת הכנסת לציון 70 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית, אמר נתניהו כי "בפני הממשלה החדשה שתושבע בקרוב יעמדו אתגרים רבים מדיניים צבאיים כלכליים וחברתיים, אבל ההתמודדות המתמשכת מול האיום האיראני תתפוס מקום מרכזי. מאמצי איראן לייצר נשק גרעיני במקביל להתארכות זרועות הטרור שלה ברחבי המזרח התיכון, מחייבים אותנו להגן בנחישות על ריבונותנו וביטחונו".

נתניהו הוסיף כי "יש מדינות רבות גם בסביבתנו הקרובה, שרואות נכוחה את הסכנה הנשקפת מצעדיה של איראן. כאן גם טמונים הזרעים להרחבת מעגל הגורמים באזורנו שיושיטו לעברנו יד של שלום ביום מן הימים. נזקיה הנוראים של הקנאות האיסלאמית גלויים לעיני כל, הגיע הזמן שהמדינות המתונות ישמיעו את קולן לכונן בריתות, לייצר שיתופי פעולה ולבסס יחסי ידידות ושלום". לדבריו, "במקביל, איננו מרפים מן המאמץ להתריע בפני המעצמות שהסכם פשרני עם איראן יתברר כטעות שתגבה מחיר יקר מאוד. בכל מקרה ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום".

נתניהו בכנסת, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

במליאת הכנסת נערך בשעה זו דיון מרתוני שבסופו תידרש הקואליציה לגייס את כל חבריה - 61 תומכים - כדי להביא לאישורו של החוק שיאפשר לנתניהו להרחיב את ממשלתו גם מעבר ל-18 שרים ולהחזיר לחיים גם את תפקידי השרים ללא תיק. אתמול קיימה הוועדה המיוחדת שהוקמה לקידום השינוי בחוק היסוד דיון לילי ממושך כדי להכין את החוק להצבעה לקריאה שנייה ושלישית.

ראש הממשלה מתכוון להשביע את ממשלתו החדשה מחר, או לכל המאוחר ביום שני הקרוב. המהלך מותנה בהשלמת חקיקת השינוי בחוק יסוד: הממשלה, שימנע את הגבלת מספר השרים בקואליציה החדשה ל–18 בלבד. בליכוד גוברת הדריכות לקראת חלוקת התיקים במפלגה. נתניהו צפוי לזמן הערב ומחר בבוקר את חברי הכנסת של מפלגתו כדי לחשוף לפניהם את תפקידיהם בממשלה. חלוקת התיקים תחל רק לאחר שמליאת הכנסת תאשר את הגדלת מספר השרים בממשלה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ