ח"כ חזן דורש מיו"ר הכנסת לפתוח בחקירת חשד להצבעה כפולה במליאה

לפי החשד, באחת ההצבעות השמיות על תיקון חוק היסוד להגדלת מספר שרי הממשלה, ניסה אחד הח"כים שזהותו אינה ידועה להצביע במקומה של ח"כ קסניה סבטלובה שנעדרה מהאולם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ אורן חזן מהליכוד פנה היום (חמישי) ליו"ר הכנסת בדרישה לפתוח בחקירה פלילית של ההצבעה הכפולה, לכאורה, שאירעה אתמול בכנסת. לפי החשד, במהלך אחת, ניסה אחד מחברי הכנסת שזהותו אינה ידועה להצביע במקומה של ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני, שנעדרה באותו הרגע מהאולם. מזכירת הכנסת, ירדנה מלר־הורוביץ, קראה בשמה של סבטלובה, אך ח"כ אחר השיב לה במקומה.

"זה לא בסדר שמישהו קורא בשמה", מחתה המזכירה באזני יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין (הליכוד). "זאת התחזות, כאילו להצביע בשביל מישהו אחר". אחר כך היא הביעה חשש שהח"כים יאשימו במעשה דווקא את אורן חזן מהליכוד, בנו של ח"כ לשעבר יחיאל חזן שהורשע ב-2003 בהצבעה כפולה במליאת הכנסת. חזן הבן מיהר להבהיר שלא הוא עומד מאחורי ניסיון ההצבעה הכפול. תיעוד ההצבעה הכפולה, לכאורה, אתמול במליאת הכנסת:

בית משפט השלום בירושלים מהליכוד בעבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים בפרשת "ההצבעות הכפולות" במליאת הכנסת. חזן ביצע את העבירות בהצבעה הלילית על תוכנית החירום הכלכלית במאי 2003. "חבר בית המחוקקים המצביע הצבעה כפולה פוגע פגיעה חמורה בהליך החקיקה", כתב השופט חיים לי-רן. נגד חזן מתנהלת עדיין חקירה נוספת, כשלפי החשד הוא לקח פאנל הצבעה ממחסן הכנסת בלי רשות.

חזן הכחיש בעדותו במשטרה ובבית המשפט כי הצביע בשמה של ח"כ לשעבר ענבל גבריאלי, ואף ציין כי אפשר שח"כ יובל שטייניץ הצביע בשוגג במקומה. העד המרכזי נגדו היה ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), שראה ממקום מושבו במליאת הכנסת את חזן רוכן, לאחר שהוכרזה ההצבעה האלקטרונית, לעבר מקום מושבה הריק של גבריאלי - כשמיד לאחר מכן נדלקה נורית ההצבעה הקבועה בחזית מקום ישיבתה.

בפרשה זו הורשע בהפרת אמונים גם ח"כ לשעבר מיכאל גורלובסקי מהליכוד, שנידון לחודשיים עבודות שירות וחודשיים מאסר על תנאי. . בתמורה להודאתו, הסירה הפרקליטות מכתב האישום נגדו את סעיף הזיוף והמרמה שיוחס לו.

נוסף להצבעה בשמו, הצביע גורלובסקי בכנסת גם בשמו ח"כ גלעד ארדן שנעדר מההצבעה. "לאחר שיו"ר הכנסת הורה לח"כים להצביע, הפעיל הנאשם, בשתי ההצבעות האמורות, את הלחיצים שבמקום מושבו. הצבעתו נקלטה. מיד לאחר מכן, רכן הנאשם לעבר הלחיצים שבמקום מושבו של ח"כ ארדן, והפעיל גם אותם בהצבעה הזהה להצבעתו. גם הצבעות אלה נקלטו", נכתב בכתב האישום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ