הרצוג ליו"ר הכנסת: דחה את השבעת הממשלה לאור השינויים בהסכמים הקואליציוניים

לדברי יו"ר האופוזיציה, אי יכולתו של נתניהו לממש את ההסכם עם הבית היהודי והשינויים במשרדים לאור חלוקת התיקים לשרי הליכוד מחייבים לפי החוק את דחיית הצגת הממשלה החדשה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני), קרא הערב (חמישי) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לדחות את השבעת הממשלה החדשה המתוכננת להערב. זאת, בעקבות השינויים המסתמנים בחלק מן ההסכמים קואליציוניים.

במכתב ליו"ר הכנסת, עליו חתום גם יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ איתן כבל, מוזכרת חוות הדעת ששלח היום היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפיה לא ניתן לממש את ההסכם הקואליציוני עם הבית היהודי. זאת, מפני שההתחייבות לתקצב את החטיבה להתיישבות ב-50 מיליון שקלים סותרת הנחיה מוקדמת לצמצם את התקציב. עוד מצוין במכתב לאדלשטיין כי קיימת "העברת סמכויות וחלוקתן בין השרים השונים בניגוד להסכמים הקואליציוניים, במיוחד שרי הליכוד".

"כידוע, השבעת הממשלה מבוססת על עקרון הפרדת הרשויות, ולפיכך הקפיד המחוקק לדרוש את הנחת ההסכמים הסופיים במלואם, 24 שעות בטרם השבעת הממשלה!", לשון המכתב. הרצוג הוסיף כי "לאור הנתונים החדשים", הוא קורא ליו"ר הכנסת להודיע על דחיית השבעת הממשלה עד ל-24 שעות ממועד הנחת ההסכמים הסופיים המעודכנים והמתוקנים". 

השבעת הממשלה מתעכבת. זו תוכננה להתקיים הערב במליאת הכנסת ב-19:00. ואולם קשייו של ראש הממשלה לסיים את חלוקת תיקי השרים לחברי מפלגתו, הביאו להעברת בקשה מלשכת נתניהו אל אדלשטיין לדחות את ההשבעה.

שטייניץ, שלום, נתניהו ויעלון במליאת הכנסת, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ