גילה גמליאל תהיה שרת השוויון המגדרי הראשונה בישראל

חברת הכנסת מהליכוד סירבה להצעה להיות שרת הגמלאים עם אחריות על הסטודנטים ופעלה לשדרוג התיק: "יש תפקיד כזה בהרבה מדינות ויש הרבה עבודה. אדאג להגדיל תקציבים ולאגם משאבים"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

גילה גמליאל (הליכוד), שהיתה מרכזת הקואליציה בוועדת הכספים וסגנית יו״ר הכנסת בכנסת היוצאת, זכתה כנראה לתפקיד בעל השם הארוך ביותר בממשלה. היא תהיה השרה לשוויון מגדרי, שוויון המיעוטים וקידום הצעירים והאזרחים הוותיקים בישראל. היא תהיה גם חברה בקבינט הכלכלי־חברתי ובוועדת השרים לענייני חקיקה. גמליאל סירבה להצעה להיות שרת הגמלאים עם אחריות על הסטודנטים ופעלה כדי לשפר את התיק.

תחת סמכותה תהיה הרשות למעמד האשה, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי ומטה ישראל דיגיטלית, שיעברו כולם ממשרד ראש הממשלה. כמו כן הובטח לה כי תהיה אחראית על הקמת הרשות לקידום צעירים והיא תהיה מופקדת גם על המשרד לאזרחים ותיקים.

גמליאל בכנסת, בשנה שעברהצילום: אוליבייה פיטוסי

גמליאל אמרה אתמול לאחר הצגת הממשלה כי ״אני שמחה שבפעם הראשונה תכהן שרה לשוויון במדינת ישראל. בנוסף, השילוב של הטיפול באוכלוסיית הצעירים, הוותיקים ובני המיעוטים מהווים עבורי אתגר ושליחות מהמעלה ראשונה״.

גמליאל הוסיפה כי ״יש תפקיד כזה בהרבה מדינות, למשל במדינות סקנדינביה. אני מאמינה ששילוב של צעירים וותיקים זה שילוב מנצח להטמעה של מימוש ההון האנושי בישראל. אדמונד ברק אמר שמי שלא רואה את אבותיו לא יוכל לשאת פניו לדור הבא. זו אמירה משלימה למה שננסה לעשות במשרד הזה. בעיניי השוויון המגדרי והמיעוטים זו הזדמנות נדירה לקדם את המיעוטים, ולא פחות חשוב מזה את הנשים. אני מאוד שמחה, ויש הרבה עבודה. אני אדאג להגדיל את התקציבים הנדרשים ולאגם משאבים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ