נתניהו מתאמץ לצרף את ארדן לממשלה, אך מתעקש לא למנותו לשר חוץ

גורמים פוליטיים העידו כי רה"מ הציע לארדן את המשרד לביטחון פנים עם תוספת של מאות מיליוני שקלים וגם את המשרד לעניינים אסטרטגיים. אם יסכים, ייאלץ נתניהו לחפש תפקיד חדש לזאב אלקין

אילן ליאור
אילן ליאור
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אילן ליאור
אילן ליאור

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בימים האחרונים במאמצים לצרף את גלעד ארדן לממשלה, אך דבק בסירובו למנות את מספר שתיים ברשימת הליכוד לשר החוץ. השניים נועדו באחרונה, לאחר הקמת הממשלה, אך טרם הגיעו להסכמות. 

מקורות פוליטיים העידו כי נתניהו הציע לארדן את תיק ביטחון הפנים תוך התחייבות להזרים אליו תוספת של מאות מיליוני שקלים, בצירוף המשרד לעניינים אסטרטגיים. אם יענה ארדן בחיוב להצעה, יידרש נתניהו למצוא תפקיד אחר לזאב אלקין, שמונה לשר לעניינים אסטרטגיים. בתיק ביטחון הפנים מחזיק עתה יריב לוין, אך הוא יועד מלכתחילה  לשמש שר התיירות בלבד.

ארדן בטקס חילופי שרים במשרד הפנים, השבועצילום: אמיל סלמן

ארדן דרש לפני הקמת הממשלה את תיק החוץ. בהמשך הסכים להתפשר על מינויו לשר הפנים ולביטחון הפנים. נתניהו סירב למנות אותו לשני המשרדים. בטקס חילופי שר הפנים ביום ראשון אמר ארדן כי "זה לא סוד שרציתי מאוד להישאר כאן במשרד הפנים והצעתי את האיחוד של המשרד עם המשרד לביטחון הפנים. חשבתי שכפי שקורה בעולם המערבי יהיה נכון שהמשטרה והרשויות המקומיות יוכפפו לאותו גורם מיניסטריאלי. עמדתי לא התקבלה. לכן בימים הקרובים אני אצטרך להחליט על המשך דרכי הציבורית. אם יש למישהו אשליות או חלומות, אני מבהיר שאני מתכוון רק לכנסת או לממשלה".

בתפקידו כשר התקשורת, פיטר נתניהו ביום ראשון בשיחת טלפון את מנכ"ל המשרד, אבי ברגר, שמונה לתפקיד בידי ארדן. יממה לאחר מכן הודיע ארדן כי יניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתחייב את בזק למכור את כל אחזקותיה בחברות תוכן ושירותים. זאת, בניגוד לדעתו של נתניהו. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ