חרף הבטחותיו של נתניהו לשמור את התיק אצלו: אלקין מונה לשר לענייני ירושלים

אחרי מינוי גלעד ארדן לשר לעניינים אסטרטגיים, והבטחתו "לשמור על תיק ירושלים במשרד רה"מ תחת הנהגתי", נעתר נתניהו לדרישת שר הקליטה. ברקת זועם: "ירושלים אינה פרס ניחומים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נעתר הלילה (שלישי) לבקשתו של שר הקליטה זאב אלקין להעביר לידיו את תיק ירושלים. זאת, חרף הבטחת הבחירות של ראש הממשלה שלא למנות שר לתפקיד אלא להחזיק את התיק בידיו.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת,  זעם על המהלך. הוא הוזמן לפגישה לילית עם נתניהו בה האחרון מסר לו על החלטתו. ברקת ציפה לאורך מסע הבחירות כי לצד העובדה שהתיק בידי נתניהו, ראש הממשלה יקדם מהלך שיאפשר את מינויו של ברקת עצמו כשר לענייני ירושלים - ללא עלויות לשכה או תקנים נוספים.

במסיבת עיתונאים שקיים עם ברקת שלושה שבועות לפני הבחירות, אמר נתניהו: "אני אשמור על תיק ירושלים במשרד ראש הממשלה תחת הנהגתי ובעבודה של שיתוף פעולה הדוק יחד איתך ראש העיר, כדי להמשיך את הפיתוח של ירושלים. זו ההתחייבות שלי לתושבי ירושלים". צפו בהתחייבותו של נתניהו לפני הבחירות

ברקת הזועם שיגר הבוקר הודעה חריפה נגד נתניהו והמהלך. "ההחלטה על הקמתו מחדש של המשרד לענייני ירושלים התקבלה בניגוד לדעתי וסותרת את התחייבותו של ראש הממשלה והחלטת הממשלה שאושרה ביום ירושלים, לפיה משרד ראש הממשלה יופקד על פיתוחה וקידומה של העיר בשותפות עם ראש העיר ועיריית ירושלים". עוד אמר ברקת כי "ירושלים אינה פרס ניחומים לאף אחד. צר לי כי שיקולים פוליטיים צרים יביאו לבזבוז של כספי ציבור וביורוקרטיה מיותרת שיקשו על העבודה המשותפת של הממשלה והעירייה בפיתוחה וקידומה של ירושלים".

אמש הושבע ח"כ גלעד ארדן לתפקיד השר לביטחון הפנים, ולשר לעניינים אסטרטגיים ולהסברה. עוד קודם לכן, העברת תיק האסטרטגיה לארדן פתחה אתמול חזית נוספת בין נתניהו לאלקין, שאמור היה להחזיק בעצמו בתיק לעניינים אסטרטגיים. אלקין הבהיר שלא יתנגד למינויו של ארדן, אך דרש לקבל לידיו את תיק ירושלים. "איך היית מצפה שינהג שר שמפטרים אותו? אני אנהג כשר שפוטר", אמר ל"הארץ" ואמר כי הוא עשוי להחרים הצבעות במליאה.

עם מינויו של ארדן עלה מספר שרי הממשלה, לפחות באופן זמני, ל-23. השר בני בגין עשוי לשלם את המחיר ולפרוש מהממשלה כדי שלא להגדיל את מספר השרים בה מעבר ל-22.

ארדן, נתניהו ואלקין במליאת הכנסת, אמשצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ