נתניהו מרים ידיים: אתאמץ לשלב את בני בגין בממשלה בהמשך

ראשי סיעות הקואליציה סירבו לבקשתו של נתניהו להגדיל את מספר השרים בליכוד ל-13 בעקבות הצטרפות ארדן לממשלה. נתניהו: "אין שמץ של אמת בטענה שבגין יסרב להתפטר מהממשלה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו השלים עם העובדה שהשר בני בגין ייאלץ לפרוש מהממשלה בעקבות צירופו של השר גלעד ארדן אליה בשבוע שעבר. "אעשה כל מאמץ לשלבו בממשלה בהמשך", כתב היום (שישי) נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו, בהתייחסות ראשונה לפארסת הדחתו הצפויה של בגין.

"בימים האחרונים פניתי לחבריי ושותפיי, ראשי סיעות הקואליציה, בבקשה אישית. ביקשתי שיאפשרו לנו להשאיר את חברנו, ח״כ בני בגין, כשר נוסף של הליכוד בממשלה", כתב נתניהו. אלא שהשותפות הקואליציוניות הבהירו לנתניהו שלא יאפשרו את שינוי מפתח השרים ואת הגדלת מספרם של שרי הליכוד מ-12 ל-13. לדברי נתניהו, "אין שמץ של אמת בטענה שבני בגין אמר שיסרב להתפטר מהממשלה. אין אדם ערכי ומוסרי ממנו. בני הוא שליח ציבור למופת. אדם ערכי, רב ניסיון וכישורים, אחד הנדבכים המרכזיים של תנועת הליכוד".

ראש הממשלה הוסיף כי "לא במקרה הציבור הישראלי כל כך אוהב ומעריך אותו. תרומתו סביב שולחן הממשלה משמעותית וחיונית, כולל בפורומים שבהם נידונים הנושאים הרגישים ביותר לביטחון ישראל".

בגין ונתניהו, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

בליכוד העריכו בימים האחרונים שנתניהו ינסה כעת לפתות שרים מכהנים באמצעות תפקידים קורצים מחוץ לכנסת, כדי לפנות לבגין מקום סביב שולחן הממשלה. אחת האפשרויות היא מינויו של השר אופיר אקוניס לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. בלשכתו של אקוניס הבהירו כי הצעה כזאת עדיין לא הגיעה לידיהם, אך אקוניס ישקול אותה בכובד ראש אם תועבר לידיו.

עם מינויו של גלעד ארדן לתפקיד השר לביטחון הפנים, לעניינים אסטרטגיים ולהסברה ביום שני, עלה מספר שרי הממשלה, לפחות באופן זמני, ל-21. יו"ר האופוזיציה ומנהיג המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, תקף את נתניהו על ריבוי מינויי השרים ופיצול סמכויותיהם וכינה זאת "מופע כיסאות מוזיקליים - ממשלת פירוק לאומית שמפרקת את המדינה". לדברי הרצוג, "סמכויות הועברו משר החלל לשר הכוכבים, לשר התקשורת מהשר המיוחד לענייני סמסים... ולבגין, לבגין כלום לא נשאר".

לפני כשבועיים אישרה הכנסת בקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק יסוד הממשלה, שמאפשר לנתניהו להרחיב את ממשלתו ללא הגבלה. כל 61 חברי הקואליציה תמכו בחוק בהצבעה אל מול 59 חברי האופוזיציה שהתנגדו למהלך. מאחר שמדובר בחוק יסוד, הקואליציה נדרשה והצליחה לגייס 61 תומכים לשם אישורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ