בגין: לא אתפטר מן הכנסת

יום אחרי שנודע כי התפטר מהממשלה, אמר חבר הכנסת כי "מי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן. ח"כ יכול לשרת את הציבור גם בספסלי הקואליציה". לדבריו, הוא ביקש להשתבץ בשלוש ועדות שונות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ בני בגין () הבהיר אחר הצהריים (שני) על אף שהתפטר בסוף השבוע מתפקידו בממשלה כשר בלי תיק, הוא אינו מתכוון . "אני שומע וקורא ביממה האחרונה הערכה או שמועה לפיה אני מתעתד להתפטר מהכנסת ואולי לשלוח מכתב דומה ליו"ר הכנסת. אין לי כוונה כזו. מי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן, הוא איננו מכיר בחשיבותה של הכנסת ופעילות ועדותיה ואיננו מכיר את הדרך שבה אני עובד", אמר והוסיף: "יש לי שדה פעולה ציבורי להתגדר בו, אני עושה בתוכו כמיטב יכולתי".

בגין, שדיבר בישיבת סיעת הליכוד, אמר עוד כי "לפני שנים רבות הכרתי אדם אחד, דמות די מעניינת, שבמשך 29 שנים אמר כח"כ בדבקות ובכנות שח"כ יכול לשרת את העם גם באופוזיציה. אם אפשר למלא אחר דבריו של אבי מורי, אני חושב שח"כ יכול לשרת את הציבור גם בספסלי הקואליציה ועל כן וברוח זאת פניתי אתמול ליו"ר הסיעה צחי הנגבי וביקשתי להשתבץ בוועדה לחוקה חוק ומשפט, בוועדת הפנים ובוועדה למעמד האשה. אני מקווה שיינתן הדבר בידי ואוכל לפעול ככל יכולתי".

אתמול נודע כי בסוף השבוע כשר ללא תיק. זאת בעקבות  לממשלה בשבוע שעבר. ביום שישי התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לנושא וכתב כי יעשה "כל מאמץ לשלב את בגין בממשלה בהמשך".

בגין בכנסת, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

לדברי נתניהו, "בימים האחרונים פניתי לחבריי ושותפיי, ראשי סיעות הקואליציה, בבקשה אישית. ביקשתי שיאפשרו לנו להשאיר את חברנו, ח״כ בני בגין, כשר נוסף של הליכוד בממשלה". אלא שהשותפות הקואליציוניות הבהירו לנתניהו שלא יאפשרו את שינוי מפתח השרים ואת של שרי הליכוד מ-12 ל-13. לדברי נתניהו, "אין שמץ של אמת בטענה שבני בגין אמר שיסרב להתפטר מהממשלה. אין אדם ערכי ומוסרי ממנו. בני הוא שליח ציבור למופת. אדם ערכי, רב ניסיון וכישורים, אחד הנדבכים המרכזיים של תנועת הליכוד".

ראש הממשלה הוסיף כי "לא במקרה הציבור הישראלי כל כך אוהב ומעריך אותו. תרומתו סביב שולחן הממשלה משמעותית וחיונית, כולל בפורומים שבהם נידונים הנושאים הרגישים ביותר לביטחון ישראל".

עם מינויו של גלעד ארדן לתפקיד השר לביטחון הפנים, לעניינים אסטרטגיים ולהסברה ביום שני, עלה מספר שרי הממשלה, לפחות באופן זמני, ל-23. יו"ר האופוזיציה ומנהיג המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, תקף את נתניהו על ריבוי מינויי השרים ופיצול סמכויותיהם וכינה זאת "מופע כיסאות מוזיקליים - ממשלת פירוק לאומית שמפרקת את המדינה". לדברי הרצוג, "סמכויות הועברו משר החלל לשר הכוכבים, לשר התקשורת מהשר המיוחד לענייני סמסים... ולבגין, לבגין כלום לא נשאר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ