השר ארדן על מינוי מפכ"ל: אבדוק קודם כל מועמדים מתוך הארגון

בזמן שצפה בתרגיל של שב"ס, אמר השר לביטחון הפנים: "אני סבור שנכון לכפוף את פיקוד העורף ואת הכוחות המגיבים ראשונים למקום אחד - המשרד לביטחון הפנים"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, לנושאים אסטרטגיים ולהסברה, גלעד ארדן, הגיע הבוקר (רביעי) לצפות בתרגיל של שירות בתי הסוהר במסגרת התרגיל "נקודת מפנה", והבהיר כי ייתן עדיפות למינוי מפכ"ל מתוך שורות המשטרה.

במהלך הסיור, התייחס ארדן לאפשרות של מינוי מפכ"ל מחוץ לארגון או מתוך שורותיו. "בימים האחרונים נזרקו לאוויר שמות של מועמדים", אמר. "אני לא אכנס מי מהשמות מועמד או לא. אני חושב שזה די הגיוני שאני אבדוק קודם כל מועמדים שבאים מתוך הארגון, שמכירים אותו".

ארדן ואנשיו טוענים כי מועמדים מחוץ לארגון לתפקיד לא עומדים בשלב זה על הפרק וכי לא ברור מי עומד מאחורי פרסום שמות אותם מועמדים.

השר הוסיף עוד כי הוא סבור "שנכון לכפוף את פיקוד העורף ואת הכוחות המגיבים ראשונים תחת מקום אחד - המשרד לביטחון פנים". לדבריו, דעתו בנושא טרם התקבלה, "אבל אני מאמין שצריך להמשיך לדבר ולבחון את זה", הוסיף.

אתמול החל תרגיל העורף הלאומי, שבמסגרתו נשמעו ברחבי הארץ שתי אזעקות בשעה 11:05 ובשעה 19:05. בפיקוד העורף ביקשו מתושבי המדינה להיכנס לחדרים מוגנים בעת הישמע האזעקה, בניסיון לתרגל ירי טילים קונבנציונאלי לשטח ישראל. צה"ל הפעיל גם את מערכת ה–Cell Broadcast, והודעות נשלחו לטלפונים התומכים בקבלת אזהרות מסוג זה, כחצי שעה לפני האזעקה.

תרגיל העורף, המכונה "נקודת מפנה", בוטל בשנה שעברה בטענה של "אילוצים תקציביים". בעת פרסום התרגיל המתוכנן על־ידי פיקוד העורף השנה, לא נמסרה העלות התקציבית של התרגיל. כחלק מהאימונים שייערכו בשבוע התרגיל, מתכוונים בצה"ל לתרגל חילוץ נפגעים באתרי הרס, בניסיון להמחיש את תוצאותיו של ירי טילים ורקטות מאסיבי לשטח ישראל מכמה גבולות שונים. עוד תתורגל תקיפת סייבר וכן פגיעה במתקני תשתית חיוניים. בפיקוד העורף עתידים לבחון גם את ההיערכות לקליטת אוכלוסייה במקרה שבו יוחלט על פינוי תושבים בשל ירי רקטות או הימצאותם באזור לחימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ