המירוץ מתחיל: ארדן יפתח סבב ראיונות לקראת מינוי מפכ"ל חדש למשטרה

ביום ראשון יחל השר לביטחון פנים את פגישותיו עם כ-14 בכירים מתוך צמרת משטרת ישראל. "אבדוק קודם כל מועמדים שבאים מתוך הארגון, שמכירים אותו"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, לנושאים אסטרטגיים ולהסברה, גלעד ארדן הודיע אתמול (רביעי) כי יחל ביום ראשון הקרוב בסבב ראיונות עם סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל, על מנת להכריע מי יחליף בתפקידו את המפכ"ל יוחנן דנינו.

השר ארדן צפוי להתחיל את סדרת הראיונות בתחילת השבוע ולסיימה עד יום רביעי. במהלך ההתייעצויות, יראיין ארדן 14 ניצבים מקרב הקצונה הבכירה, כאשר מרביתם אינם מועמדים להחליף את המפכ"ל היוצא. בסביבתו ציינו כי זוהי הזדמנות עבורו להכיר את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה.

במהלך השתתפותו בתרגיל פיקוד העורף "נקודת מפנה" אתמול, התייחס ארדן למינוי המפכ"ל החדש ואמר כי יעדיף להעניק את התפקיד למועמד מתוך המשטרה, אולם לא שלל את האפשרות שלאחר סבב השיחות יבחר בכל זאת לראיין גם מועמדים מחוץ לארגון. "אני חושב שזה די הגיוני שאני אבדוק קודם כל מועמדים שבאים מתוך הארגון, שמכירים אותו", אמר.

השר ארדן בטקס החלפת שרים במשרד הפנים, מאיצילום: אמיל סלמן

ארדן סירב להתייחס לשמועות הנוגעות לזהותם של הבכירים המועמדים לרשת את התפקיד: "בימים האחרונים, נזרקו לאוויר שמות של מועמדים. אני לא אכנס מי מהשמות מועמד או לא". אולם ההערכות הן כי במידה ויוחלט על מינוי מתוך שורות המשטרה, ארדן צפוי לבחור באחד משני השוטרים הוותיקים בארגון: סגן המפכ"ל ומפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, או מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי. השניים מכהנים בפעם הרביעית בתפקיד בדרגת ניצב. כמו כן, שניהם פיקדו על מחוזות, אגפים וביצעו מגוון תפקידי מטה.

במידה ויחליט השר ארדן להצעיר את סגל המשטרה, תהליך שהתרחש גם כך בשל הפרשיות האחרונות שהובילו להדחה של ניצבים ותיקים, יהיה עליו לבחור ניצב עם חוסר ניסיון, בשטח או במטה.

בתום סבב הראיונות, צפוי השר לביטחון פנים לשקול האם יש צורך בהרחבת בחינת המועמדים מחוץ למשטרה. ארדן צפוי לזמן לשיחה את ניצב בדימוס יואב סגלוביץ, שפרש מהמשטרה לאחרונה ושימש בתפקידו האחרון כראש אגף חקירות ומודיעין. בסביבתו של ארדן טענו כי בשלב זה מועמדים שאינם משורות המשטרה לא עומדים על הפרק וכי הסיכויים למינויו של איש צבא לשעבר לתפקיד נמוכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ