מת חבר הכנסת לשעבר דוד רותם בגיל 66

רותם כיהן כח"כ מטעם ישראל ביתנו בשנים 2015-2007 ועמד בראש ועדת החוקה. בתחילת השנה הוא הודיע על פרישתו מהפוליטיקה. ליברמן: "רותם היה לא רק חבר לדרך, אלא חבר אישי"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת לשעבר דוד רותם מת היום (שני) בגיל 66. רותם, תושב אפרת, כיהן כחבר כנסת בין השנים 2007 ל-2015 ועמד בראש ועדת החוקה, חוק ומשפט במשך שש שנים. בינואר האחרון, , לאחר שלא שובץ ברשימת ישראל ביתנו בבחירות האחרונות. הלוויית רותם תצא מחר בשעה 17:00 מבית הכנסת המרכזי בשכונת הגפן באפרת לבית העלמין האזורי בכפר עציון. 

רותם נכנס לכנסת לאחר מותו של הח"כ לשעבר, יורי שטרן, ממחלת הסרטן בינואר 2007. זמן קצר לאחר מכן מונה לסגן יושבת ראש הכנסת. במהלך כהונתו, היה רותם חבר בוועדה לביקורת המדינה, בוועדת חקירה פרלמנטרית בנושא קליטתם של יוצאי אתיופיה, בוועדה משותפת לעניין תקציב החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה ובוועדת משנה לצורך בדיקת קבלת תרומות על ידי גופים ישראליים מגופים בחו"ל.

כיו"ר ועדת החוקה, נחשב רותם לדמות שנויה במחלוקת והרבה להתעמת עם נציגי האופוזיציה בדיונים. באמצעות הוועדה קידם רותם בהליך מהיר שורה של חוקים שיזמה הקואליציה. הוא עצמו יזם והעביר בשלוש קריאות את חוק המשילות החדש. רותם היה גם חבר בוועדה למינוי שופטים במשך קדנציה.

ח"כ רותם, 2014צילום: אורן נחשון

"דודו רותם היה לא רק חבר לדרך אלא חבר אישי. איש ארץ ישראל שידע ללחום למען הארץ ולמען דעותיו. איש שלא פחד מלעמוד על שלו ולא נרתע ממאבקים שהיה צריך לנהל על-מנת לקדם את הדברים שהאמין בהם", ספד לרותם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. "כיו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת הוא תרם רבות למדינת ישראל, לכנסת ול'ישראל ביתנו'. מותו הוא אבדה גדולה וצער גדול לכל חבריו. אני משתתף בצער המשפחה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח תנחומים למשפחתו של רותם. בנאומו במליאת הכנסת אמר נתניהו, ״אני זוכר את דודו יושב פה לפני מספר חודשים. הידיעה על פטירתו היכתה אותי בתדהמה. לא ידעתי שהיה חולה, ייתכן שגם הוא לא ידע. דודו היה חריף לשון עם אהבה גדולה לארץ ישראל ולב חם. לפעמים עם מזג סוער אבל עם יכולת ראייה מיוחדת. הוא היה פטריוט גדול. שליח ציבור". 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר בעקבות מותו של רותם כי "דודו רותם, שכיהן עד לא מכבר כיו"ר ועדת החוקה והיה אחד מחברי הכנסת החרוצים והמוערכים שידענו, עו"ד פעיל ומשפיע ופעיל למען יש"ע. מותו בטרם עת הכה אותנו בהפתעה, אני מחזק את ידי משפחתו ומשתתף בצערה הכבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ